Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Każdy po ciężkim dniu w pracy czy szkole marzy o długim, ciepłym prysznicu, który przyniesie chwilę dla siebie. Odrobina relaksu w towarzystwie ulubionej muzyki w przestronnej kabinie prysznicowej to coś, czego każdy chciałby zażyć. Remontując lub wykańczając łazienkę należy zdecydować, czy wolimy prysznic czy wannę, a może jedno i drugie. Obecnie popularne są wanny, które dzięki odpowiedniej wnęce i oszkleniu możemy użyć jako prysznica.

Jeśli chodzi o nowoczesne i funkcjonalne kabiny prysznicowe, Warszawa to odpowiednie miejsce do zrobienia zakupów. Stolica to bogactwo producentów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem praktycznych rozwiązań do naszego domu i nie tylko.

Charakterystyka kabin prysznicowych

Prysznic to zdecydowanie szybszy sposób na kąpiel, dlatego wielu z nas decyduje się na ten rodzaj wyposażenia łazienki. Kabina może nam się kojarzyć z tandetnym, prymitywnym sposobem na przestrzeń do mycia. Jeszcze kilkanaście lat temu kabiny faktycznie wykonane były z materiału, który ze szkłem miał niewiele wspólnego, a co do jej wytrzymałości można było mieć poważne wątpliwości. Na szczęście wraz z rozwojem technologii na rynku zaczęły pojawiać się rozwiązania wysoce estetyczne i przystosowane do codziennego użytkowania.

Nowoczesne kabiny prysznicowe wykonywane są z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest odporne na działanie wysokiej temperatury. Szkło stosowane w kabinach prysznicowych jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne- jest niemal niemożliwe do zarysowania, a do jego zniszczenia potrzebna jest ogromna siła. Szkło wykorzystywane w kabinach prysznicowych może być również matowe czy barwione, dzięki czemu zachowamy pełną prywatność.

Rodzaje kabin prysznicowych

Instalację kabiny prysznicowej należy uzależnić od rozmiarów naszej łazienki oraz jej rozkładu. Łazienka, szczególnie jeśli chodzi o stare budownictwo, to niewielka przestrzeń użytkowa, którą należy odpowiednio zagospodarować.

W małych łazienkach idealna będzie kabina prysznicowa narożna, która montowana jest w kącie pomieszczenia. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko do małych łazienek, ale również do tych o większym metrażu, gdzie dodatkowo znajduje się również wanna. Kabiny prysznicowe narożne to najczęściej wybierany typ wśród klientów.

Kabiny prysznicowe wnękowe to kolejny, bardzo powszechny wybór. Jak sama nazwa wskazuje, kabina powstaje w wyniku zabudowania wnęki łazienkowej jedynie szklanymi drzwiami. Jest to rozwiązanie wysoce oryginalne i praktyczne, które pozwala nam oszczędzić czas i pieniądze.

Kabiny prysznicowe przyścienne to mniej popularne rozwiązanie, ze względu na to, że aby je stworzyć należy mieć ogromną łazienkę. Ten typ kabiny przylega do ściany tylko w jednym miejscu. Pozostałe ściany kabiny należy dobudować. Wiąże się to oczywiście ze sporymi kosztami.

Kabiny prysznicowe na wymiar

Każda łazienka jest inna i wymaga różnych rozwiązań. Czasem najbardziej standardowe wymiary nie pasują do specyfiki naszego pomieszczenia, dlatego warto poszukać producentów kabin prysznicowych, którzy oferują swoim klientom kabiny na wymiar. Jest to świetny sposób na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni łazienkowej, szczególnie gdy nie dysponujemy dużym metrażem. Jeśli chodzi o nowoczesne, przeszklone kabiny prysznicowe, cena całego zestawu łącznie z akcesoriami to wydatek rzędu co najmniej 1500zł. Jeżeli marzy nam się wszechstronna kabina prysznicowa przyścienna, musimy wydać na nią dwukrotnie więcej.

Nowoczesne kabiny prysznicowe