Widok na oczko wodne i fontannę

Jest jednym z najważniejszych, najchętniej odwiedzanych olsztyńskich parków. Już w czwartek (24 października) będzie okazja dowiedzieć się więcej o powstaniu Jakubowa.

W kolejną, niezwykła podróż po historii Olsztyna zabierze nas Rafał Bętkowski. Warto już teraz zarezerwować czas, by poznać dzieje tego miejsca, rozciągającego się między Łyną a al. Wojska Polskiego.

Klimatyczne, naturalne aleje, wodne ptactwo wokół stawu oraz niewielkiego jeziorka Mummel, zabytkowy budynek Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz pomnik poświęcony Bohaterom Walki o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur. Tak w największym uogólnieniu można scharakteryzować obecny Rak Jakubowo.

Ale przecież to miejsce nie zawsze było takie, jak teraz. W XIX i XX wieku Jakubowo pełniło funkcję głównej miejscowości wypoczynkowej Olsztyna. Było świadkiem niezwykłych wydarzeń.

Podczas czwartkowego spotkania w Zajezdni trolejbusowej (początek o 18:00) Rafał Bętkowski opowie czym właściwie było Jakubowo. Jakie były jego początki, jak zmieniało się na przestrzeni kolejnych dekad i jak rozwijały się funkcje rekreacyjne związanego z nim Lasu Miejskiego.

Wystąpieniu towarzyszyć będzie bogato ilustrowana prezentacja.

<- Wstecz do: Archiwum