UM Olsztyn: Miejska Biblioteka też z dotacją
Nie tylko projekt Olsztyńskiego Teatru Lalek znalazł uznanie komisji programu Kultura w sieci. Wsparcie dostała także propozycja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Dotacyjny program Narodowego Centrum Kultury to element tarczy antykryzysowej skierowany do instytucji działających w sferze kultury. Te mogły starać się o dofinansowanie szeregu działań, jakie realizowane będą do 30 października w Internecie i tam dostępne za darmo.
Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała projekt zatytułowany Abecadło TV. To odpowiedź na sytuację związaną ze stanem zagrożenia epidemiologicznego i próba znalezienia alternatywy dla organizacji tradycyjnych wydarzeń w bibliotekach.
- Głównym działaniem będzie stworzenie cyklu filmów, rozwijających kompetencje czytelnicze wśród dzieci oraz dających ich rodzicom lub opiekunom gotowe narządza i materiały do pracy z książką - wyjaśnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Krzysztof Dąbkowski. - Celem jest podniesienie świadomości i umiejętności czytelniczych oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
Filmy zostaną nagrane w bibliotece dla dzieci Abecadło. Autorami scenariuszy oraz prowadzącymi będą
bibliotekarze.
Miejska Biblioteka Publiczna dostała na ten cel 33 tys. złotych dotacji.
Inną instytucją kultury, jaka
uzyskała wsparcie z programu Kultura w sieci jest Olsztyński Teatr Lalek
. Aktorzy i uczestnicy Pracowni Dramatu przy OTL przygotowali cykl Koronasłuchowisk. Premiera pierwszego już za nami, kolejne dwa zadebiutują w sieci przed końcem maja.
<- Wstecz do: Archiwum
Urząd Miasta Olsztyna,
olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/miejska-biblioteka-tez-z-dotacja.html
Autor: krystian