Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Pływacy wskakują do wody

Już tylko kilka dni dzieli nas od startu dwóch prestiżowych imprez triathlonowych, które odbędą się w stolicy Warmii i Mazur. W piątek (21 sierpnia) dojdzie do rywalizacji ponad 200 zawodników z całego świata w zawodach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, natomiast sobota (22 sierpnia) upłynie pod znakiem rywalizacji w ramach ósmej już odsłony cyklu Elemental Tri Series Olsztyn.

- Po wielu problemach spowodowanych panującą pandemią i koniecznością zmiany terminu zawodów jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że obie olsztyńskie imprezy się odbędą - powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska. - Po raz trzeci odbędzie się Puchar Europy, a już po raz ósmy zawody dla amatorów Elemental Tri Series. Cieszymy się z owocnej współpracy z władzami miasta Olsztyn oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki czemu możemy kolejny raz zorganizować dwie imprezy na najwyższym poziomie".

Puchar Europy to niepowtarzalne sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków. Olsztyńska odsłona tej prestiżowej imprezy organizowana jest już trzeci raz. Nad Jeziorem Ukiel zagości w sumie ponad 200 zawodników z 23 krajów, głównie europejskich, jak: Niemcy, Dania, Belgia, Holandia, Portugalia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Austria czy Włochy.

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w sobotę, 22 sierpnia), w tym samym miejscu odbędą się starty w ramach ósmej edycji zawodów Elemental Tri Series w tej lokalizacji. Triathloniści będą mieli do wyboru start na jednym z dwóch dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu oraz sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem.

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 odwołane zostały biegowe imprezy towarzyszące triathlonowi: dla dorosłych – 10K Run Series oraz dla najmłodszych – Elemental Kids.

[strona zawodów]

<- Wstecz do: Archiwum