Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Konferencja prasowa

Tylko godziny dzielą nas do prestiżowych zawodów Pucharu Europy w Triathlonie. Do Olsztyna zjedzie czołówka zawodników tej widowiskowej dyscypliny sportu.

W piątek (21 sierpnia) impreza dla zawodowców, dzień później zmagania amatorów. Stolica Warmii i Mazur kolejny raz gości triathlonowe wydarzenia - Puchar Europy oraz Elemental Tri Series. Tradycyjnie już areną zmagań jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel oraz jego okolice.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz możemy gościć tak ważne wydarzenie - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie ma wątpliwości, że rywalizacja najlepszych triathlonistów dostarczy nam wszystkim nie lada emocji.

W Pucharze Europy wystartuje ponad 200 zawodników z 27 krajów. Wśród nich nie brakuje medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków. Długa jest też lista startowa amatorskich zmagań w Elemental Tri Series.

- To pierwsze zawody tej rangi w tym roku - mówi współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska, Marcin Florek. - Przyjadą do nas jeszcze lepsi zawodnicy, niż przed rokiem.

O jak najlepsze rezultaty będzie walczyć także spora grupa polskich zawodniczek i zawodników.

- Nie mogłam wybrać innych zawodów, by utrzymać dobrą formę - mówi Agnieszka Jerzyk, dwukrotna olimpijka, jedna z najlepszych polskich triathlonistek w historii. - Będę walczyć o czołowe lokaty.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną, inaczej, niż w poprzednich latach wyglądać będzie finisz i strefa zmian. W tym roku nie będzie trybuny oraz telebimu.

- Zdajemy sobie jednak sprawę, że zmagania może oglądać spora liczba widzów, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. - Imprezy sportowe są potrzebne szczególnie teraz. Ta jest dla nas niezwykle istotna, bowiem mamy plany rozwoju triathlonu w Olsztynie.

Start obu imprez będzie zlokalizowany na plaży nr 2. Etap kolarski Pucharu Europy zaplanowano po jednej z jezdni ul. Sielskiej między al. Schumana a ul. Lotniczą. W przypadku Elemental Tri Series zawodnicy pojadą też al. Schumana do ronda oraz ul. Lotniczą.

[mapa: Puchar Europy | Elemental Tri Series]

Uwaga!
W związku z Pucharem Europy w triathlonie w piątek (21 sierpnia), w godzinach 09:30-20:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od ul. Shumanna do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 09:30-10:55, 12:10-13:25, 14:40-15:55, 17:10-18:25 możliwy będzie wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia) pod nadzorem służb porządkowych.

W sobotę (22 sierpnia) odbędzie się Elemental Tri Series Olsztyn. W związku z imprezą, w godzinach 06:30-13:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Shumanna (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Lotnicza. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 08:45-10:30 możliwy będzie wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia, ul. Lotnicza) pod nadzorem służb porządkowych.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do poleceń Policji, Straży Miejskiej oraz służb organizatora.

[program imprez]

<- Wstecz do: Archiwum