Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Choinka ustawiana przy pomocy dźwigu

Kolejny etap świątecznego strojenia naszego miasta. Do stolicy Warmii i Mazur dotarło bożonarodzeniowe drzewko, które - tradycyjnie już - zostało ustawione na pl. Jana Pawła II.

Choinka, która stoi już przed ratuszem, przyjechała do naszego miasta z Nadleśnictwa Wipsowo w piątek (4 grudnia) przed południem. Drzewko jest ponadośmiometrowej wysokości.

- Przystrajanie drzewka zaplanowaliśmy na sobotę - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Prace mają zacząć się rano.

Do ubrania tegorocznej choinki użyjemy 260 bombek oraz pół kilometra LED-owego łańcucha.

Choinka jest kolejnym elementem świątecznych dekoracji naszego miasta. Na pl. Jana Pawła II ustawiony został pięciometrowej wysokości anioł. Wcześniej w tym tygodniu zaczęło się strojenie Starego Miasta. Tam pojawiły się m.in. elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka, a na latarniach specjalne stroiki.

Od końcówki października wokół stawu w Parku Jakubowo spacerowiczów cieszy 17 świetlnych instalacji, które zostały zrealizowane jako jeden ze zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Świąteczne ozdoby pozostaną w Olsztynie do końca stycznia.

[galeria zdjęć - ustawianie choinki]

<- Wstecz do: Archiwum