Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej jak nowa! Dzięki zwycięstwu w poprzedniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego popularna placówka doczekała się generalnego remontu.

To prawdziwa biblioteka-instytucja, jedyna taka za torami. Przy obecnej ul. Wrocławskiej działa już od lat 70. poprzedniego wieku. Ma rzeszę wiernych, oddanych czytelników, którzy nie mogli doczekać się ponownego jej otwarcia.

- W ostatnim czasie dostawaliśmy o to mnóstwo pytań od naszych wiernych gości - przyznaje kierownik filii nr 12 MBP, Waldemar Goncerzewicz. - Tak bardzo chcą już wrócić w nasze progi. Ogromnie się cieszę, że teraz będziemy mogli gościć czytelników w tak dobrych warunkach.

Placówka przeszła ogromną metamorfozę. Zmieniło się praktycznie wszystko - nowe są podłogi, ściany, regały, sufit. Odpowiednio zabezpieczny został nawet dach budynku, a elewacja wyremontowana. Poza tym wymienione zostały instalacje elektryczna i teleinformatyczna.

- Dzięki tym wszystkim pracom lepiej możemy chronić nasze zbiory - dodaje kierownik Goncerzewicz. - Poza tym pracujemy w bardziej komfortowych warunkach.

Do biblioteki trafił nowy sprzęt komputerowy do obsługi klientów i telewizor pomocny w prowadzeniu bardzo popularnych zajęć dla dzieci. W placówce są też nowe meble - poza regałami m.in. szafy, stoliki, krzesła, fotele, lady, pufy. Zakres prac był więc ogromny.

- Zakończenie prac w tej bibliotece i ponowne oddanie jej do użytku to doskonała wiadomość - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Wiem, że mieszkańcy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Panuje tu rodzinna atmosfera. Teraz bibliotekarze będą mogli spotykać się z czytelnikami w o wiele lepszych warunkach. To pokazuje także, jak ogromne są możliwości Olsztyńskiego Budżetu Obywatleskiego. Dlatego zachęcam do aktywności w jego kolejnych edycjach.

Filia nr 12 Miejskiej Bioblioteki Publicznej dwukrotnie była wybierana najlepszą biblioteką Olsztyna. W jej zbiorach jest ponad 20 tys. wolumenów. Czytelnicy, których jest ok. 2,5 tys., rocznie wypożyczają około 100 tys. pozycji.

Biblioteka przy ul. Wrocławskiej 2 jest czynna od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00 (przerwa techniczna od 14:30 do 15:00) oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Powróć do archiwum