Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Trwa kolejna edycja bezpłatnych zajęć komputerowych dla dzieci i młodzieży. Warto zarejestrować się, aby wziąć udział w programie już w ten weekend (20-21 lutego).

Warsztaty "Koduj z Gigantami" organizowane na terenie całej Polski dwa razy do roku. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

- W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania - mówi prezes szkoły "Giganci Programowania", Dawid Leśniakiewicz. - Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność.

Od 2017 roku zostało zorganizowanych siedem edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz.
* klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft;
* klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Glitch, HTML;
* klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio;
Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5-godzinnych w grupach do 12 osób.

Zajęcia online, jak i stacjonarne w Olsztynie odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Zachęcamy, aby już teraz zarejestrować się na wybrane, bezpłatne warsztaty poprzez stronę internetową projektu.

[informacje i rejestracja]

Honorowym patronem przedsięwzięcia jest prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Powróć do archiwum