Trwa kolejna edycja programu "Podwórka z Natury". Przedstawiciele ratusza ruszają na rozmowy o realizacji zadań z grupami sąsiedzkimi biorącymi udział w tegorocznym przedsięwzięciu.

To już piąta edycja programu, dzięki któremu przede wszystkim odnawiane są sąsiedzkie relacje, ale metamorfozy przechodzi także szereg podwórek. W tym roku prace realizowane są w trzech miejscach: przy ul. Jagiellońskiej, ul. Mazurskiej oraz ul. Ratuszowej.

- Każde z podwórek jest inne i każde z nich ma swoje problemy, które staramy się rozwiązać wspólnie z mieszkańcami - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna.

Wiadomo już, że na realizację prac w tym roku podział dostępnych pieniędzy będzie równy. Każde z podwórek będzie mieć do wykorzystania 20 tys. złotych.

Podczas najbliższych spotkań najważniejszym zadaniem będzie jednak rozdzielenie zadań. Ważne jest, aby ustalić liczbę rąk do pracy i jak grupy sąsiedzkie mogą podzielić się obowiązkami. Spotnia zaplanowane zostały na dwa dni:
* podwórko przy ul. Jagiellońskiej - piątek (11 czerwca) o 17:00,
* podwórko przy ul. Mazurskiej - sobota (12 czerwca) o 11:00,
* podwórko przy ul. Ratuszowej - sobota (12 czerwca) o 13:30.

Program "Podwórka z Natury" Urząd Miasta realizuje we współpracy z Towarzystwem Miłośników Olsztyna. Nowy wygląd podwórek proponują studenci Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Powróć do archiwum