Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Już w sobotę (19 czerwca) obchodzić będziemy Dzień Gotyku Ceglanego. Za tą inicjatywę odpowiada międzynarodowe stowarzyszenie Europejski Szlak Gotyku Ceglanego, do którego należy również stolica Warmii i Mazur.

Obchodzony jest od 2018 roku w trzecią sobotę czerwca. Najważniejszy cel to zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe gotyku ceglanego.

W Niemczech, Danii i Polsce Dzień Gotyku Ceglanego realizowany jest dzięki ścisłej współpracy przedstawicieli ochrony zabytków, nauki, kościoła, turystyki i administracji i przeprowadzany we współpracy ze stowarzyszeniem Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.

Olsztyn przystąpił do stowarzyszenia w 2008 roku. W naszym mieście średniowieczne budynki z czerwonej cegły to: Brama Górna (Wysoka) i zachowane fragmenty murów obronnych, Katedra św. Jakuba, Zamek Kapituły Warmińskiej oraz Stary Ratusz.

Zachęcamy do przyłączenia się do świętowania Dnia Gotyku Ceglanego. Na Facebookowej grupie Pstryk z Olsztyna oraz miejskim Instagramie w sobotę publikowane będą tylko zdjęcia budowli gotyckich z naszego miasta.

Publikowane fotografie dobrze odpowiednio oznaczyć, by dotarły do jak największej liczby odbiorców.
Wykorzystujemy hashtagi:
#dziengotykuceglanego, #tagderbacksteingotik, #dayofbrickgothic
lub
oznaczamy wpisy: @brick_gothic (Instagram) i @backsteingotik (Facebook).

[Facebook Pstryk z Olsztyna] [Instagram Miasto Olsztyn]

Powróć do archiwum