Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Stało się to, na co z ogromnym utęsknieniem wyczekiwała najmłodsza, ale także ta starsza widownia. Olsztyński Teatr Lalek wraca ze spektaklami po wakacyjnej przerwie.

Cierpliwość widzów w minionym sezonie była wystawiona na ciężka próbę. Pandemiczna rzeczywistość skazała wielbicieli teatru na obcowanie ze sceną tylko przez Internet. Teraz to się zmienia.

Aktorzy OTL wracają na scenę, a publiczność na widownię obiektu przy ul. Głowackiego 17. Dwa ostatnie weekendy sierpnia to pierwsze w tym sezonie spektakle.

Najpierw - 21 i 22 sierpnia (w sobotę i niedzielę o 17:00) - obejrzeć będzie można opowieść "O Rybaku i Złotej Rybce". To pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy. Spektakl urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.

Tydzień później (28-29 sierpnia) "Trzy świnki". To barwny, plastyczny dowód na to, że wyśmienita zabawa może prowadzić do pouczających refleksji, w przemyślny sposób skrojonych do percepcji możliwości Małego Odbiorcy. A kiedy już pojmie się należytą wartość wspólnoty, niosącej rozwój zmiany i odpowiedzialności za własne decyzje, okaże się, że na każdego Złego Wilka zawsze jest jakiś sposób.

Jak zdobyć wejściówki na te spektakle? W tej chwili trwa zmiany systemu sprzedażowego na stronie Olsztyńskiego Teatru lalek. Jednak w sukurs przychodzi serwis e-wejściówki, w którym w tej chwili można kupić bilety na spektakle OTL.

Powróć do archiwum