Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Bezpłatna mammografia – zapiszcie się na badania już dziś!

Zbliża się październik — miesiąc świadomości raka piersi, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. To najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet. Powiedzenie – „lepiej zapobiegać niż leczyć” – nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia. Dlatego też zachęcamy, by skorzystać z bezpłatnej mammografii!

Pamiętajmy: wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowościach:

Olsztyn – przy markecie Kaufland, ul. Metalowa 2

  • 1 października 2021 w godzinach 8-15
  • 4 października 2021 w godzinach 11-17
  • 5 października 2021 w godzinach 10-16

Olsztynek przy Ośrodku Zdrowia, ul. Chopina 11

  • 7 października 2021 w godzinach 10-16.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wcześniej trzeba się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.