Inwestorzy mają szansę kupić atrakcyjne grunty na terenie Olsztyna. Nieruchomości zlokalizowane są w centrum miasta oraz na jego obrzeżach.

Znamy już ceny wywoławcze nieruchomości, które będą przedmiotem przetargów. Licytacja pierwszych dwóch działek już za dwa tygodnie.

To nieruchomość, na której zlokalizowany jest dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego oraz sąsiadujący nią teren. Dwie działki przeznaczone na sprzedaż mają łączną powierzchnię nieco ponad 10,5 tys. m2.

Druga próba sprzedaży nieruchomości została zaplanowana na 1 października. Cena wywoławcza terenu to dziewięć mln złotych. W przypadku pierwszego postępowania nabywca nie wpłacił wylicytowanej kwoty.

Kolejny przetarg odbędzie się najprawdopodobniej w I połowie przyszłego roku. Chodzi o 13-hektarową działkę zlokalizowaną tuż przy granicy Olsztyna przy wyjeździe w kierunku Ostrzeszewa.

- Na terenach zlokalizowanych w pobliżu tego, który wystawimy na sprzedaż prowadzona jest różnego rodzaju działalność gospodarcza, przemysłowa - informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Cena wywoławcza tej nieruchomości została ustalona na 16,2 mln złotych.

Powróć do archiwum