Ten konkurs cieszy się uznaniem nie tylko w stolicy Warmii i Mazur. Rusza kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Wydarzenie odbywa się bez przerwy od 2004 roku. To ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Do tej pory nagrodzonych zostało ponad 100 laureatów, a nasze jurorzy - najlepsi fotografowie i krytycy branży - przejrzeli ponad 12 tysięcy zdjęć.

- Do udziału zapraszamy wszystkich: zarówno amatorów fotografii, jak i profesjonalistów - mówi Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W tym roku prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:
*** Oblicza człowieczeństwa - granice
Granice są od zawsze i wszędzie – dosłownie i metaforycznie. Człowiek je stawia, buduje, wyznacza, ale też od zawsze jakieś pokonuje, przekracza i burzy. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na ludzkie emocje i postawy, wyznaczanie granic sobie i innym, ograniczenia, jakie generuje nam świat i cywilizacja oraz kwestie tolerancji, społecznych wykluczeń, postaw i relacji międzyludzkich.
*** Minimalizm
Minimalizm to syntetyczna forma postrzegania i porządkowania świata za pomocą obrazu. Jest sposobem pokazania rzeczywistości w sposób oszczędny i graficzny. Skromna, prosta forma wymaga przy tym szczególnych metod obserwacji fotografowanych obiektów. Czasami mniej znaczy więcej.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 27 grudnia. Prace należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie Otwartych Mistrzostw Fotograficznych. Tam też więcej informacji o konkursie oraz jego regulamin.

Zdobywca Grand Prix zostanie nagrodzony aparatem fotograficznym Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm IS STM. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc czekają natomiast nagrody pieniężne. Najlepsze prace będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie.

W poprzedniej edycji OMF zgłoszonych zostało ok. ośmiuset prac, które przesłało 180 uczestników. Grand Prix za zdjęcie zatytułowane "Wielka woda w Paprocanach" zdobył Artur Jastrzębski.

[strona Otwartych Mistrzostw Fotograficznych]

Powróć do archiwum