Zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V+

Pęknięte naczynka krwionośne to nieestetyczne zmiany skórne, które wyraźnie odznaczają się na ciele i nie są możliwe do usunięcia domowymi sposobami. Często pojawiają się na twarzy w wyniku ekspozycji cery na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr oraz nadmierne nasłonecznienie. Aby pozbyć się czerwonych pajączków czy innych zmian naczyniowych, konieczny jest zabieg laseroterapii. W bezpieczny sposób wykonują go specjaliści w gabinetach medycyny estetycznej.

Zmiany skórne a naczynia krwionośne

Zmiany naczyniowe pojawiają się nie tylko u pacjentów z tzw. cerą naczynkową. Wiele osób rodzi się z różnorodnymi znamionami lub nabywa je w starszym wieku, np. na skutek przebywania na mrozie przez zbyt długi czas. Bywa też, że przyczyną wystąpienia niekorzystnych efektów wizualnych na skórze są problemy hormonalne lub niewłaściwa pielęgnacja. Najczęściej występujące zmiany naczyniowe to:

  • rumień,
  • ,,pajączki” na twarzy,
  • żylaki,
  • naczyniaki,
  • zmiany rubinowe,
  • malformacje naczyniowe,
  • plamy typu „port wine stain“.

Uszkodzone czy poszerzone naczynka nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Mimo to większość osób chce się ich pozbyć, ponieważ wyglądają nieestetycznie, a niekiedy stanowią źródło kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna umożliwia pozbycie się niekorzystnych zmian skórnych za pomocą odpowiednio dobranego i skalibrowanego lasera.

Zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V+

Odpowiednio dobrana metoda terapii to tylko połowa sukcesu. Równie ważne dla uzyskania optymalnych efektów leczenia jest stosowanie sprzętu medycznego najwyższej jakości. W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zamykanie naczynek odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego lasera Cutera Excel V+. Urządzenie ma wbudowaną innowacyjną głowicę Dermastat, która emituje wiązki o dwóch długościach (1064 i 532 nm). Dzięki temu w trakcie zabiegu możliwe jest precyzyjne dotarcie do zmian ulokowanych na różnych głębokościach skóry.

Wiązki laserowe o długości 1064 nm zamykają popękane naczynka i wyrównują koloryt skóry. Za ich pomocą odbywa się też usuwanie żylaków i naczyniaków oraz redukcja blizn i rozstępów. Wiązki laserowe o długości 532 nm mają natomiast zastosowanie w przypadku rozległych zmian skórnych, takich jak wrodzona malformacja naczyniowa czy tzw. plamy winne. Stosowanie tej długości fali świetlnej jest również skuteczne przy redukowaniu efektów fotostarzenia skóry.

Obszary zabiegowe, które mogą zostać poddane terapii laserem Cutera Excel V+, to:

  • skrzydełka nosa,
  • policzki,
  • twarz bez czoła,
  • twarz z czołem,
  • dekolt,
  • szyja,
  • kończyny dolne (żylaki).

Zabieg jest wyjątkowo skuteczny i bezpieczny. Nie wiąże się z bólem ani nie wymaga okresu rekonwalescencji. W zależności od rozległości miejsca zabiegowego, procedura zamykania naczynek może trwać od kilku do kilkunastu minut.

Laserowe zamykanie naczynek – przed i po

Tak jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, również laseroterapia jest poprzedzona wstępną konsultacją ze specjalistą. W trakcie wywiadu lekarz omawia z pacjentem zakres i przebieg pracy, a także spodziewane efekty oraz zalecenia.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Najlepszym czasem na wykonywanie procedur medycznych z wykorzystaniem lasera jest okres jesienno-zimowy, kiedy najłatwiej unikać eksponowania skóry na słońce. Stosowanie fotoprotekcji jest bowiem jednym z kluczowych zaleceń pozabiegowych.

Laseroterapia jest metodą nieinwazyjną, co oznacza, że nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji. Efekty uboczne, takie jak obrzęk oraz lekkie zaczerwienienie skóry, ustępują samoistnie po upływie 2-3 godzin od opuszczenia gabinetu medycyny estetycznej przez pacjenta. Jeżeli celem terapii jest usunięcie dużej zmiany skórnej, możliwym skutkiem niepożądanym jest tymczasowe przebarwienie o fioletowym odcieniu. Utrzymuje się do czasu wchłonięcia naczynka przez organizm. Niekiedy konieczne jest zastosowanie innego lasera lub zaleconego przez specjalistę preparatu.