Wojewódzki obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych ruszył w Waszecie z 120 uczestnikami

W ośrodku „Perkoz” w Waszecie ruszył wyjątkowy obóz dla młodych strażaków z województwa warmińsko-mazurskiego. Przez blisko dwa tygodnie aż 120 dzieci będzie szkolić się i wypoczywać pod okiem doświadczonych instruktorów, zdobywając nie tylko wiedzę, ale i niezapomniane wspomnienia.
- Waszeta tętni życiem dzięki młodym strażakom na Wojewódzkim Obozie Szkoleniowo-Wypoczynkowym
- Wyjątkowi goście i organizatorzy wspierają rozwój młodych druhów z Warmii i Mazur
Waszeta tętni życiem dzięki młodym strażakom na Wojewódzkim Obozie Szkoleniowo-Wypoczynkowym
29 lipca 2025 roku o godzinie 12:00 w ośrodku wypoczynkowym „Perkoz” w Waszecie odbyło się uroczyste otwarcie Wojewódzkiego Obozu Szkoleniowo-Wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP). To wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów pożarnictwa, którzy od 28 lipca do 7 sierpnia będą uczestniczyć w intensywnych zajęciach i relaksie na łonie natury.
Na obozie spotkało się 120 dzieci w wieku od 9 do 16 lat. Ich bezpieczeństwem oraz rozwojem zajmie się kilkunastoosobowa grupa wykwalifikowanych instruktorów, dbających o to, by każdy dzień był pełen wartościowych doświadczeń i dobrej zabawy.
Wyjątkowi goście i organizatorzy wspierają rozwój młodych druhów z Warmii i Mazur
Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który od lat angażuje się w kształcenie młodego pokolenia strażaków ochotników.
Podczas oficjalnego otwarcia obecni byli znamienici przedstawiciele środowiska pożarniczego i harcerskiego. Wśród nich znaleźli się dh Andrzej Ochlak – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, dh Maciej Jasiński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Olsztynie oraz Maciej Micielski – Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Państwową Straż Pożarną reprezentował bryg. Łukasz Jasiński, Komendant Miejski PSP w Olsztynie.
„To niezwykle ważne, aby młodzi ludzie mieli okazję nie tylko zdobywać wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności związane z ratownictwem i bezpieczeństwem” – podkreślił podczas otwarcia st. kpt. Jakub Wiecierzycki.
Zdjęcia z uroczystości wykonał mł. kpt. Piotr Ilski, dokumentując ten wyjątkowy moment dla całego regionu.
Na podstawie: PSP Olsztyn
Autor: krystian