Tym razem nie chodzi o regularnie rozwijany i unowocześniany w stolicy Warmii i Mazur transport zbiorowy. Nasze miasto zostało docenione za kampanię promocyjną postać i dziedzictwo Mikołaja Kopernika "Kopernik na Warmii".

Nagroda Lidera Komunikacji i Promocji została wręczona podczas Kongresu Perły Samorządu 2022, który odbył się w Gdyni. Wydarzenie jest współorganizowane przez redakcję "Dziennika Gazety Prawnej".

Stolica Warmii i Mazur została wyróżniona za całoroczną kampanię promocyjną popularyzująca postać i dziedzictwo Mikołaja Kopernika oraz jego związki z Olsztynem. Jej celem było zwiększenia zainteresowania turystów Olsztynem i Warmią.

- Kampania była realizowana wielotorowo - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Prezentowaliśmy informacje w stacjach telewizyjnych, radiowych, portalach internetowych. Zapraszaliśmy do relacjonowania atrakcji kopernikowskich Olsztyna blogerów turystycznych. Poza tym zorganizowaliśmy cztery edycje wizyt studyjnych dziennikarzy z mediów ogólnopolskich, których efektem był szereg publikacji.

Kongres to doskonałe miejsce do wymiany poglądów przez samorządowców, lokalnych liderów i przedstawicieli biznesu. Podczas dwóch dni spotkań były poruszane najważniejsze dziedziny funkcjonowania samorządów - m.in. finanse, gospodarka komunalna, wykorzystanie nowych technologii.

Wydarzenie jest tradycyjną okazją do nagrodzenia wyróżniających się włodarzy, najlepszych samorządów oraz inicjatyw. Poza wyróżnieniami w rankingu Perły Samorządu, uhonorowano także laureatów rankingu Skarbnik Samorządu oraz konkursu Samorządowy lider komunikacji i promocji.

[galeria zdjęć]

Powróć do archiwum