Dwudziestolecie istnienia obchodzi w tym roku Zespół Placówek Edukacyjnych. Przed nami kolejny z elementów świętowania - licytacja prac podopiecznych ZPE.

Był już piknik przed ratuszem, wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej czy spektakl w Teatrze Jaracza. Władze, opiekunowie i podopieczni zespołu zapraszają teraz do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na niezwykłą licytację.

Ponad 120 obrazów namalowanych przez uczniów z niepełnosprawnościami, rodziców, pracowników i przyjaciół ZPE będzie można podziwiać i kupić już w najbliższy poniedziałek (23 maja). Każda z prac jest inna, ale wszystkie wyjątkowe.

- Dwadzieścia z tych obrazów z okazji 20-lecia istnienia przeznaczamy do licytacji, cena startowa to oczywiście 20 złotych - mówi nauczycielka ZPE i współorganizatorka akcji Anna Wangin-Dmyterko. - Pozostałe wycenimy i będzie można je nabyć zaraz po zakończeniu wernisażu. Mamy nadzieję że każdy tego dnia wyjdzie z pięknym obrazem.

Większość to obrazy olejne autorstwa uczniów ZPE z autyzmem, porażeniem mózgowym i innymi niepełnosprawnościami. Artystyczny wkład mają jednak nauczyciele, pracownicy ZPE oraz rodzice uczniów. Jedna z mam przekazała na przykład obrazy tworzone... szydełkiem.

- Zachęcam wszystkich do udziału w wydarzeniu - mówi dyrektorka ZPE, Wanda Agnieszka Jabłońska. - Chcemy w ten sposób uczcić 20-lecie szkoły i zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na sztukę ludzi z niepełnosprawnościami. Całkowity dochód z imprezy przeznaczymy na sfinansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych naszych dla uczniów.

Niezwykła aukcja odbędzie się w poniedziałek (23 maja) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w kapitanacie przy ul. Kapitańskiej 23. Wernisaż połączony z aukcją zacznie się o 17:00.

Powróć do archiwum