Rozkręca się cykl letnich imprez serwowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Przed nami wernisaż wystawy "Niebo czarne" Joanny Milewicz i Hanny Pyrzyńskiej.

"Ulotne" - to hasło tegorocznego, kulturalnego sezonu w stolicy Warmii i Mazur. Kilkadziesiąt koncertów, spektakli teatralnych, poza tym wystawy, animacje, festiwale występy kabaretowe - to wszystko potrwa do września.

Kolejnym akcentem tegorocznego cyklu jest oryginalny, malarski projekt. Będzie go można oglądać już od piątku (24 czerwca) w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

- Autorki w poetycki sposób odkryją przed nami nowe oblicza znanego nam świata, dodając charakterystyczne dla swoich prac komentarze do rzeczywistości - mówi Monika Wasiniewska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Ich ciekawy styl malarski zostanie uzupełniony przez nietypowe lampy, które stworzą w przestrzeni ekspozycyjnej szczególną, nową plastyczność.

Hanna Pyrzyńska urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest absolwentką wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku stale współpracuje z "Gazetą Wyborczą". Ilustracje zamieszczała także w innych pismach: "Dziecko", "Elle", "Le Monde", "Courrier International". Natomiast Joanna Milewicz to artystka urodzona w Olsztynie. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, "pisząc" obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości.

Wernisaż wystawy "Niebo czarne" w Galerii Amfilada w piątek (24 czerwca) o 17:00.

[program cyklu "Ulotne"]

Powróć do archiwum