Nowoczesna depilacja laserowa - jak działa zabieg?

Depilacja laserowa jest to depilacja wykonywana wyjątkowo czułym laserem, który często już po 4 zabiegach daje efekt gładkiej skóry, bez włosków. Głowica chłodząca sprawia, że depilacja jest praktycznie bezbolesna, a wręcz przyjemna.

Depilacja laserowa – dlaczego warto skorzystać?

Odrastające włoski to zmora wielu kobiet. Na kremy depilujące, maszynki czy pianki przeznaczane są spore pieniądze. Inwestycja w depilację laserową pozwala ograniczyć koszty, a co najważniejsze – sprawia, że pozbywamy się niechcianego owłosienia. Laserowa depilacja jest niczym element terapii prowadzącej do samoakceptacji - zwiększa pewność siebie i poprawia jakość życia.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest dostępna dla wszystkich, chociaż są pewne przeciwwskazania:

  • Należy odłożyć ją w czasie, jeśli jest się w ciąży lub karmi się piersią.
  • Wykluczamy ją przy infekcjach skórnych i schorzeniach skóry, jak AZS, bielactwo czy łuszczyca.
  • Laserowa depilacja jest wykluczona przy doustnej terapii retinoidami, świeżej opaleniźnie i skłonności do przebarwień oraz bliznowców.
  • Nadwrażliwość skóry i ogólna podwyższona drażliwość związana z bólem nie są tu przeciwwskazaniem, o ile wybierzemy dobrej jakości laser, a taki zapewnia depilacja laserowa.

Depilacja laserem jest natomiast bardzo wskazana dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami, a dermatolodzy polecają ją także w przypadku zapalenia mieszków włosowych.

Laserowa depilacja – jak wygląda zabieg?

Przed decyzją o przeprowadzaniu zabiegów, warto przyswoić kilka informacji. Otóż laserowa depilacja wymaga przeprowadzenia co najmniej 4 cykli. Jest to uzależnione od indywidualnych preferencji, stopnia owłosienia i jego kondycji. Zwykle po 4 zabiegach depilowany obszar jest na stałe pozbawiony włosów.

O czym warto wiedzieć, przed decyzją o przeprowadzeniu depilacji laserem?

  • Najlepsze efekty przynosi wykonywanie zabiegów zimą, ponieważ skóra nie może być opalona.
  • Przed zabiegiem najlepiej jest zgolić włosy maszynką z obszaru, który ma być depilowany, przy czym na 4 tygodnie przed zabiegiem nie można ich depilować woskiem, depilatorem czy pęsetą, bo można podrażnić skórę, co wykluczy z zabiegu.
  • Z tego samego powodu nie można używać kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C.
  • Po zabiegu można stosować kremy z kojącą alantoiną czy panthenolem.
  • Przez około miesiąc najlepiej zrezygnować z basenu, sauny i nie można stosować podrażniających kosmetyków.

Depilacja laserowa – doskonały wybór dla skóry wrażliwej

Spośród oferty laserów, warto postawić na taki, który minimalizuje ryzyko bólu, podrażnień i ma dobre opinie. Wszystkie te cechy posiada laser do depilacji. Jest to laser diodowy, jeden z najszybciej działających i najbezpieczniejszych z dostępnych na świecie. Co ważne – ma głowicę chłodzącą, minimalizującą ból.

Depilacja laserowa jest to komfortowa i przede wszystkim efektywna depilacja. Można ją wykonywać w placówce Clinica Cosmetologica w Gdańsku i Gdyni. Depilacja laserowa w Gdańsku i w Gdyni jest przeprowadzana po konsultacji z kosmetologiem. To jeden z najlepszych zabiegów dostępnych w Polsce i na świecie. Skutecznie i trwale usuwa owłosienie, nie powodując przy tym bólu.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607