Olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprezentuje nową ekspozycję. Tym razem odwiedzający galerię będą mogli zapoznać się z oryginalną propozycją.

Z pomocą technologii sztuka i twórczość artystyczna są wykorzystywane jako pośrednicy w komunikacji między niewyobrażalną, złożoną wiedzą naukową a człowiekiem. Promują badania i innowacje, zwiększając zainteresowanie odkrywaniem nowych rozwiązań. W ten sposób szersza publiczność wchodzi w kontakt z nauką i technologią, integrując je empirycznie i coraz lepiej się z nimi zapoznając.

Z drugiej strony, w miarę jak rozwój nauki i techniki drastycznie zmienia wszystkie dziedziny życia, czyniąc człowieka "potężnym twórcą", sztuka i filozofia zaczynają kwestionować i krytykować sposób kontrolowania i posługiwania się tą władzą. Zaawansowany technologicznie świat nie jest ziemskim rajem; wręcz przeciwnie, może stwarzać wiele zagrożeń nawet dla swego twórcy, człowieka.

W związku z tym, w celu zbadania zarówno utopijnych, jak i dystopijnych poglądów na przyszłość sztuki, technologii i nauki, ADAF i 8 Mediations Biennale Polska zapraszają na wydarzenie z pokazami specjalnymi - "8 dzień - exit code".

Wernisaż już w piątek (20 stycznia) o 18:00. Wystawę będzie można oglądać w sali głównej Galerii Sztuki BWA przy al. Piłsudskiego 38 do 5 lutego.

[wydarzenie na Facebooku]

Powróć do archiwum