Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej płyty zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów. Przy tej okazji w Zajezdni trolejbusowej w Parku Centralnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.

Olsztyński zespół zaprezentuje kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz grafik, połączonych z rekwizytami z sesji zdjęciowej i multimediami. To wszystko zostało przygotowane specjalnie na premierę nowej płyty.

- Szykuje się wizualny rarytas, którego nie można przegapić - mówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Tytuł płyty oraz wystawy "Wybaczyć Wszystkim Wszystko" spina artystyczną klamrą prezentowane elementy. Jak podkreślają sami artyści, zrodził się z głębokiego zamyślenia nad etapem życia, w którym doświadczyliśmy nowych dla nas emocji, czyli pandemicznej samotności oraz strachu przed wojną.

W trakcie premiery odtwarzany będzie materiał z 4. płyty RLO. Spotkanie i rozmowa z zespołem oraz twórcami wystawy obędzie się  o godz. 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół założony przez Damiana Lange i Adama Millera w marcu 2011 roku w Olsztynie. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki, garażowy album o nazwie "Lejdis&Dżentelmenels". Zagrali ponad 200 koncertów w całym kraju, w tym te największe, jak występy na Przystanku Woodstock.

Powróć do archiwum