stomil-olsztyn-zagra-na-wyjezdzie-z-hutnikiem-krakow-bukmacher

21 maja piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają swój kolejny mecz na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Faworytem tego spotkania w opinii bukmachera jest ekipa przyjezdna. Czy Duma Warmii będzie w stanie potwierdzić znakomitą dyspozycję z rundy wiosennej?

Stomil Olsztyn

Olsztynianie na tym etapie sezonu walczą o awans do wyższej ligi. Stomil w tym momencie ma na koncie 54 wywalczone punkty po 31 spotkaniach W bilansie tego zespołu znajduje się również 49 strzelonych bramek i 30 straconych. W obu przypadkach należą oni do ligowej czołówki, jeśli chodzi o ofensywę i defensywę.

Stomil w swoim ostatnim meczu ligowym poniósł pierwszą porażkę od początku rundy wiosennej. Duma Warmii przegrała przed własną publicznością z Wisłą Puławy, co było sporym zaskoczeniem dla bukmachera, który za faworyta uznał gospodarzy. Olsztynianie w tym momencie plasują się na 3. pozycji i tracą dokładnie 3 oczka do Kotwicy Kołobrzeg, która plasuje się na miejscu gwarantującym bezpośredni awans. Stomil ma jeszcze przed sobą spotkania z Hutnikiem Kraków, Siarką Tarnobrzeg, a także Radunią Stężyca, więc jest spora szansa na wywalczenie kompletu punktów. O tym jednak, czy zespołowi z Olsztyna uda się wywalczyć bezpośrednią przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej zdecyduje również forma przeciwników, czyli w tym przypadku Kotwicy Kołobrzeg. Sprawdź, co przygotował bukmacher na najbliższy mecz ligowy.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Stomilem Olsztyn a Hutnikiem Kraków przejdzie do historii tego sezonu. Po znakomitej rywalizacji Duma Warmii wygrała 4:3, strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry i odwracając losy meczu. Warto wspomnieć, że ekipa przyjezdna wyszła w tym meczu na dwubramkowe prowadzenie, więc typy na ich zwycięstwo w ofercie Superbet mogłyby zostać rozliczone pozytywnie ze względu na Super Przewagę. Wątpliwe, aby taka dramaturgia i scenariusz mogły powtórzyć się w 2 rywalizacji.

Olsztynianie bez wątpienia będą chcieli pokazać reakcję na to, co wydarzyło się w ostatnim meczu ligowym. Stomil od początku rundy wiosennej i nie przegrał w żadnej z ligowych delegacji. Duma Warmii bardzo dobrze zaprezentowała się zarówno w meczu wyjazdowym z rezerwami Śląska Wrocław, jak również Lecha Poznań, strzelając w obu przypadkach po 3 bramki i nie tracąc żadnego gola. Wcześniej na koncie zespołu z Olsztyna znalazły się 3 kolejne remisy. Tym razem Duma Warmii musi zagrać o zwycięstwo, jeśli chce liczyć się w walce o bezpośredni awans.

stomil-olsztyn-statystyki-bukmacher

Stomil Olsztyn – statystyki:

  • Stomil Olsztyn w ostatniej kolejce przegrał na swoim boisku z Wisłą Puławy.
  • Olsztynianie od początku rundy wiosennej zanotowali tylko jedną porażkę.
  • Stomil Olsztyn wygrał 4 z ostatnich 6 meczów ligowych.
  • Olsztynianie plasują się obecnie na 3. miejscu w tabeli.
  • Stomil do tej pory stracił 30 bramek w 31 rozegranych meczach.

Hutnik Kraków

Na tym etapie sezonu piłkarze Hutnika Kraków w teorii nie mogą jeszcze spać spokojnie. Przewaga tego zespołu nad strefą spadkową to dokładnie 5 oczek, a do wywalczenia pozostało jeszcze 9 punktów. Hutnik w swoim ostatnim meczu ligowym zremisował na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Ogólnie na koncie tej drużyny są 3 kolejne mecze, w których nie udało im się zaliczyć zwycięstwa. Po raz ostatni w lidze wygrali w domowej rywalizacji z Górnikiem Polkowice, który plasuje się aktualnie w strefie spadkowej i jest właśnie goniącym zespołem.

Na papierze Hutnik nie jest faworytem tego starcia, jednak patrząc na to, co wydarzyło się w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, nie można skreślać ekipy gospodarzy. Analizując ostatnie występy tego zespołu w meczach domowych, warto zauważyć, że hutnik zaliczył aż 3 zwycięstwa w poprzednich 4 rywalizacjach. Tak naprawdę tylko ekipie z Kalisza udało się wywalczyć 3 punkty w ostatnich wizytach w Krakowie. To tylko pokazuje, że Duma Warmii ma przed sobą naprawdę trudne zadanie.

Hutnik Kraków w klasyfikacji meczów domowych rozegrał 15 rywalizacji i wywalczył 24 punkty. Nie są to więc wybitne statystyki, które mogłyby robić tutaj różnicę i plasują się na 10 miejscu w tabeli.

hutnik-krakow-statystyki-superbet-bukmacher

Hutnik Kraków – statystyki:

  • Hutnik wywalczył zaledwie 14 punktów w 16 delegacjach.
  • Hutnik Kraków obecnie plasuje się na 12. miejscu w tabeli.
  • Drużyna z Krakowa nie wygrała żadnego z 3 ostatnich meczów ligowych.
  • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Olsztynie zakończyło się wygraną Stomilu.
  • Hutnik Kraków przegrał ostatnie spotkanie domowe.

Jak obstawiać mecz 2. Ligi u bukmachera?

Z jednej strony mamy tutaj drużynę, która nadal nie jest bezpieczna w kontekście walki o utrzymanie i zagra przed własną publicznością, a z drugiej zespół, który walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Stomil Olsztyn w tej kampanii jest najlepszą drużyną, jeśli chodzi o mecze rozgrywane przed własną publicznością. Duma Warmii wywalczyła aż 32 oczka w 16 rywalizacjach na swoim boisku, jednak w tym przypadku zagra na wyjeździe. Tutaj statystyki wyglądają już minimalnie gorzej, ponieważ wywalczyli 22 punkty w 15 rozegranych meczach.

Hutnik nie jest zespołem, o którym można powiedzieć, że bardzo dobrze korzysta z atutu swojego boiska. Po statystykach widać jednak wywalczyli o wiele więcej punktów przed własną publicznością niż w delegacjach. Analizując liczby zespołu z Olsztyna, warto zwrócić uwagę na to, że w delegacjach stracili zaledwie 12 bramek, czyli tracą średnio poniżej jednego gola na mecz ligowy, co jest najlepszym wynikiem w całej stawce.

Naszą propozycją typerską do obstawiania tej rywalizacji u legalnego bukmachera jest opcja z podpórką na ekipę gości, a także linią na maksymalnie 3 trafienia w meczu. X2/-3,5 gola to zakład, który jest dostępny u bukmachera online, jakim jest Superbet. Stomil, jeśli chce awansować do wyższej ligi, to takie mecze musi wygrywać. Dokładamy jednak tutaj podpórkę dla bezpieczeństwa, ponieważ Hutnik jest zespołem, który potrafi zaskoczyć mocniejszych rywali. Nie wygląda również na to, aby było to tak ofensywne spotkanie, jak pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami.

Więcej informacji z Olsztyna i okolic!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95