Jest jedyną biblioteką publiczną w regionie, która znalazła się wśród nagrodzonych w V edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Łącznie laury zdobyły 24 z 2338 biorących udział placówek.

Są nie tylko miejscami, gdzie wypożycza się książki. To również miejsce spotkań, nauki, oryginalnych akcji nie tylko dla lokalnych społeczności. Biblioteki sukcesywnie dostosowują swą ofertę do dynamicznie zmieniającego się odbiorcy.

Na początku czerwca w bibliotecznym ogrodzie filii nr 5 na olsztyńskich Nagórkach wspólnie czytało aż 370 przedszkolaków. Tak wyglądała akcja "Jak nie czytam, jak czytam", której organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

- Filia nr 5 do lektury na świeżym powietrzu zaprosiła dzieci, które często odwiedzają naszą bibliotekę, uczestnicząc w przeróżnych zajęciach i aktywnościach bibliotecznych - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski. - Frekwencja w tegorocznej akcji zaskoczyła, ale przede wszystkim zachwyciła nasze koleżanki!

Do akcji włączył się szereg przedszkoli ze stolicy Warmii i Mazur. Wśród czytających były dzieci z  Przedszkola Niepublicznego "Śmieszek", Przedszkola Miejskiego Nr 8, Przedszkola Miejskiego Nr 31 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 32.

Powróć do archiwum