Jak obstawiać zakłady bukmacherskie? 5 najważniejszych porad

Zakłady bukmacherskie z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Pozwalają one na obstawianie mnóstwa dyscyplin, które na co dzień śledzi każdy z nas, a przy tym stwarzają szansę do wygrania niemałej gotówki. W jaki sposób obstawiać zakłady bukmacherskie, aby robić to skutecznie? Oto 5 porad!

Od czego zacząć obstawianie zakładów bukmacherskich?

Obstawianie zakładów sportowych to wbrew pozorom dosyć skomplikowana rzecz. Osobę, która nie miała wcześniej styczności bukmacherką może przerazić liczba oferowanych zakładów, a także ich często niezrozumiałe dla laika oznaczenia. Przed rozpoczęciem przygody z zakładami bukmacherskimi trzeba więc zapoznać się z podstawowymi pojęciami oraz rodzajami zakładów. A czym kierować się podczas samego obstawiania? Oto 5 porad!

Obstawiaj sport, który znasz

Pierwsza porada dotyczy wyboru sportu do obstawiania. Najlepszym rozwiązaniem będzie typować jedynie sporty, o których mamy pojęcie. Kierowanie się tylko atrakcyjnymi kursami w dyscyplinach, o których nie mamy pojęcia, jest bardzo zgubne. Typowanie na chybił trafił nikogo jeszcze nie doprowadziło do niczego dobrego, więc warto skupić się na dyscyplinach, na temat których mamy realną wiedzę.

Emocje nie są dobrym doradcą

Jest to prawda dobrze znana każdemu doświadczonemu typerowi. Obstawiając wydarzenia sportowe, nie warto kierować się sympatiami do konkretnych zawodników lub drużyn. Zakłady bukmacherskie to dziedzina, w której liczy się chłodny, analityczny umysł. Przed obstawieniem meczu warto dokonać szczegółowej analizy danego zdarzenia, odkładając emocje na bok.

Korzystaj z analiz bukmacherskich

Warto wiedzieć, że istnieją ludzie, którzy zawodowo zajmują się analizą typów bukmacherskich. Jeżeli nie mamy czasu na samodzielne przeprowadzenie analizy lub brakuje nam szczegółowej wiedzy, warto wykorzystać darmowe typy, które są przez nich oferowane. Trzeba jednak przy tym pamiętać o jednym – żaden człowiek nie jest wyrocznią, więc warto także samodzielnie poddać krytyce argumentację danego typera.

Mniejsza liczba zdarzeń na kuponie to większa szansa wygranej

Wiele osób kierowana wizją wysokiej wygranej konstruuje kupon, na którym znajduje się 10, a czasem nawet 15 lub więcej zdarzeń. Choć potencjalna wygrana kusi, nie jest to dobry doradca. Wynika to z czystego rachunku prawdopodobieństwa. Dwa lub trzy zdarzenia na kuponie mają większe szanse na wygraną niż 10. Pamiętajmy, że wystarczy jedno nietrafione zdarzenie, aby w całości kupon poszedł do kosza.

Graj rozsądnie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich to bardzo wciągająca gra. Owszem, jest to świetna rozrywka, która oprócz tego może przynieść zyski, ale jednocześnie łatwo się w niej zatracić. Co można z tym zrobić? Przede wszystkim dobrze jest ustalić sobie miesięczne limity pieniędzy zainwestowanych w zakłady bukmacherskie. Pozwoli to uniknąć wielu niepożądanych konsekwencji.