Film
Film Grzegorza Dębowskiego "TYLE CO NIC" kontynuuje swoją triumfalną podróż po festiwalach filmowych, zdobywając kolejne prestiżowe nagrody. Produkcja, która została zrealizowana na Warmii, już teraz może pochwalić się imponującą liczbą wyróżnień.
  1. Film zdobył 13 nagród.
  2. Uhonorowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
  3. Nagrody za reżyserię i rolę męską na różnych festiwalach.
  4. Producentem jest Studio Munka SFP, koproducentem Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Grzegorz Dębowski, debiutujący reżyser, może być dumny ze swojego osiągnięcia. Jego film "TYLE CO NIC" zdobył już 13 nagród, a liczba ta wciąż rośnie. W zeszłym roku na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni produkcja zdobyła aż sześć nagród, co było znakomitym startem dla tej produkcji.

Oprócz sukcesów na polskich festiwalach, film został także doceniony przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI podczas Festiwalu OFF CAMERA, a także zdobył ORŁA 2023, nagrodę Polskiej Akademii Filmowej za Odkrycie Roku.

Na 17. Festiwalu Reżyserii Filmowej we Wrocławiu Grzegorz Dębowski otrzymał nagrodę za Najlepszą Reżyserię, co jest kolejnym dowodem na jego talent i umiejętności. Dodatkowo, na 29. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej we Wrześni, film zdobył aż trzy nagrody: za Najlepszy Film, Najlepszą Rolę Męską (dla Artura Paczesnego) oraz Nagrodę Dziennikarzy.

Produkcja była możliwa dzięki wsparciu Studia Munka SFP oraz Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. To właśnie dzięki takim inicjatywom, filmy realizowane na Warmii mogą zdobywać uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Na 21. Neisee Film Festival, który odbywa się na pograniczu Polski, Niemiec i Czech, "TYLE CO NIC" zdobył Nagrodę Główną za Najlepszy Film Fabularny, co jest kolejnym dowodem na jego międzynarodowy sukces.

Warto wspomnieć, że dzięki nagrodom zdobytym przez film Grzegorza Dębowskiego, liczba wyróżnień dla produkcji dofinansowanych ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego wzrosła do 92. To imponujący wynik, który świadczy o wysokiej jakości filmów tworzonych w naszym regionie.

Gratulujemy twórcom i czekamy na kolejne sukcesy!


Na podst. Urząd Marszałkowski Olsztyn