UM Olsztyn ogłasza zwycięzców rywalizacji przedszkoli kto zdobył tytuł?

W Olsztynie zakończyła się kolejna edycja akcji promującej zdrowy styl życia wśród najmłodszych mieszkańców. W tym roku przedszkola z miasta wzięły udział w rywalizacji, która miała na celu zachęcenie dzieci oraz ich rodziców do aktywności fizycznej.
- Jak Olsztyńskie Przedszkola Zmierzyły Siły w Akcji?
- Które Przedszkole Zwyciężyło?
- Co zyskali Uczestnicy Akcji?
Jak Olsztyńskie Przedszkola Zmierzyły Siły w Akcji?
W ramach kampanii Sam sobie sterem - wszędzie pieszo lub rowerem dzieci z olsztyńskich przedszkoli miały szansę zdobywać punkty, poruszając się ekologicznymi środkami transportu. W rywalizacji wzięło udział 14 placówek, a ich celem było zgromadzenie jak największej liczby aktywnych kilometrów. Akcja odbyła się z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, co dodatkowo podkreśla jej znaczenie dla zdrowia i ochrony środowiska.
W sumie 421 przedszkolaków, wspieranych przez rodziny i pracowników placówek, aktywnie uczestniczyło w przedsięwzięciu. W ciągu dwóch tygodni zebrano imponującą liczbę ponad 124 tysięcy kilometrów. Jak podkreśliła Justyna Sarna-Pezowicz, zastępczyni prezydenta Olsztyna, akcja przyciągnęła uwagę nie tylko dzieci, ale także ich bliskich.
Które Przedszkole Zwyciężyło?
W rywalizacji przedszkoli nie brakowało emocji. Uczestnicy zbierali kilometry, które były sumowane, a na koniec nagrodzono najlepsze placówki. Przedszkole Miejskie nr 1 zajęło pierwsze miejsce, zdobywając aż 20 295,04 km. Na podium znalazły się również Przedszkole Miejskie nr 13 z wynikiem 18 513,9 km oraz Przedszkole Miejskie nr 20, które uzyskało 16 449,01 km.
Nagrody w postaci interaktywnych monitorów z oprogramowaniem do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym z pewnością będą przydatne dla dzieci. To doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką o bezpieczeństwie na drodze.
Co zyskali Uczestnicy Akcji?
Każde dziecko, które wzięło udział w tej aktywności, otrzymało drobne upominki rowerowe. Wśród nich znalazły się kaski, lampki, odblaski oraz bidony. Tego rodzaju nagrody nie tylko cieszą, ale również motywują do dalszej aktywności fizycznej. Dzięki akcji dzieci miały okazję nie tylko rywalizować, ale także nauczyć się zdrowych nawyków na całe życie.
Akcja Sam sobie sterem - wszędzie pieszo lub rowerem pokazuje, jak ważne jest angażowanie najmłodszych w działania proekologiczne. To doskonały przykład na to, że nawet najmniejsza zmiana w codziennych przyzwyczajeniach może przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia w Olsztynie.
Według informacji z: UM Olsztyn
Ostatnie Artykuły

#radiola przekroczyła półmetek. MOK Olsztyn gra dalej tego lata

Dni Olsztyna 2026 ruszyły z rozmachem. Miasto śpiewało i tańczyło

Prawie 46 litrów krwi i medal dla starosty olsztyńskiego

Strażacy i przedsiębiorcy z Niemiec w Olsztyńskiem. Rozmowy o wspólnych projektach

Nowy półmaraton w Olsztynie połączy sportową rywalizację z nocnym biegiem

Australijski portal wskazał Olsztyn. To jeden z trzech polskich kierunków

Nastolatkowie na hulajnogach w galerii. Zniszczyli windę

Jak zaaranżować ogród po budowie domu?

Przebieg gruntowej pompy ciepła - kompletny przewodnik

Mieli ratować życie, a 66-latek wezwał ich, bo było mu duszno

Sześć dekad sportu nad Ukielem. OSiR zaprasza na rodzinny jubileusz

Nowy pick-up dla strażników z Olsztyna. Łatwiej dotrą na mazurskie akweny

Absolwent UWM zbadał, dlaczego fałszywe porady medyczne brzmią wiarygodnie

W Mrągowie kobiety mówiły o odwadze, współpracy i sile bez udawania
Przydatne dane teleadresowe
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie - kontakt, składanie pism i zakres spraw
- BWA Olsztyn - bilety, godziny, zajęcia i dojazd
- Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie - kontakt, oddziały, rejestracja
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Nr 2 w Olsztynie - kontakt, opieka socjalizacyjna, wsparcie wychowanków
- Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, najem mieszkań i zgłaszanie awarii
- Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - msze, kancelaria, kontakt
