
Olsztyn stawia na lokalne smaki! Warsztaty kulinarne z jagnięciną i koźlęciną przyciągnęły pasjonatów gotowania!
Olsztyńskie warsztaty kulinarne z mięsem niszowym
W sercu Olsztyna odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne, które miały na celu odkrycie tajemnic jagnięciny i koźlęciny. Te rzadko wykorzystywane w polskiej kuchni mięsa, mimo swoich wysokich walorów smakowych i odżywczych, wciąż pozostają mało znane wśród lokalnych gastronomów. Wydarzenie to zorganizowano we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Spożywczych im. Wisławy Szymborskiej oraz Warmińsko-Mazurskim Regionalnym Związkiem Hodowców Owiec i Kóz.
Co przygotowano podczas warsztatów?
Warsztaty podzielono na dwa dni – pierwszy był dedykowany profesjonalistom, a drugi uczniom szkół gastronomicznych. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w przygotowywaniu różnorodnych potraw, takich jak bigos z jagnięciny bez kapusty, zupa cytrynowa z pierożkami jagnięcymi czy udziec jagnięcy. To doskonała okazja, aby nauczyć się nowych technik kulinarnych oraz docenić bogactwo regionalnych produktów.
Warto zaznaczyć, że takie inicjatywy są niezwykle istotne dla rozwoju lokalnej gastronomii oraz promowania zdrowego stylu życia. Dzięki nim młodzi kucharze mogą wzbogacić swoje umiejętności o nowe smaki i techniki, co z pewnością wpłynie na jakość serwowanych potraw w przyszłości.
Wszystkich zainteresowanych kulinarnymi nowinkami zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń organizowanych w Olsztynie, które łączą pasję do gotowania z regionalnymi tradycjami!
Źródło: Urząd Marszałkowski Olsztyn