Szkolenie o produktach tradycyjnych w Olsztynie poznaj lokalne smaki!

W Olsztynie odbyło się wyjątkowe szkolenie, które przyciągnęło producentów i pasjonatów lokalnej kuchni. Tematem przewodnim były produkty tradycyjne z województwa warmińsko-mazurskiego, a uczestnicy mieli okazję poznać tajniki ich identyfikacji oraz promocji.
- Olsztyn w centrum kulinarnej rewolucji
- Nowe możliwości dla regionalnych przetwórców
Olsztyn w centrum kulinarnej rewolucji
W siedzibie Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa w Olsztynie zorganizowano inspirujące szkolenie pod hasłem Produkty tradycyjne województwa warmińsko-mazurskiego”. Wydarzenie zgromadziło szerokie grono uczestników, w tym producentów żywności, restauratorów oraz członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury”. Spotkanie stało się doskonałą platformą do wymiany doświadczeń oraz pomysłów na rozwój lokalnych produktów.
Nowe możliwości dla regionalnych przetwórców
Podczas spotkania zaprezentowano szereg prelekcji dotyczących trendów w branży spożywczej oraz znaczenia Listy Produktów Tradycyjnych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów takich jak: Trendy konsumenckie jako przesłanka rozwoju rynku produktów regionalnych i tradycyjnych czy Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Eksperci omawiali również potencjał marcepana królewieckiego jako produktu regionalnego oraz aktualny stan i przyszłość tradycyjnych wyrobów z Warmii i Mazur.
Nie zabrakło również praktycznych elementów uczestnicy mogli spróbować lokalnych specjałów, takich jak kiełbasa polska wędzona z Mazur czy warmińska szynka wołowa wędzona. To doskonała okazja, aby przekonać się o bogactwie smaków naszego regionu!
Wszystkich producentów, restauratorów i przetwórców zachęcamy do zgłaszania swoich wyjątkowych produktów do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych. Proces ten jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest promowanie kulinarnego dziedzictwa Warmii i Mazur. Warto skorzystać z tej szansy, aby pokazać światu unikalne smaki naszego regionu!
Organizatorem wydarzenia był Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To kolejny krok w kierunku wsparcia lokalnych producentów i promocji zdrowej, regionalnej żywności.
Na podstawie: Urząd Marszałkowski
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – KS Szczypiorniak Olsztyn – Aqua–Instal Jeziorak Iława 29:41](/images/mecz/thumbnails/ks-szczypiorniak-olsztyn-aqua-instal-jeziorak-ilawa-28032026-2941.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – KS Szczypiorniak Olsztyn – Aqua–Instal Jeziorak Iława 29:41
![[PIŁKA RĘCZNA] KPR Fit Dieta Żukowo – Warmia Energa Olsztyn 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – lider potwierdził siłę w 21. kolejce](/images/mecz/thumbnails/kpr-fit-dieta-zukowo-warmia-energa-olsztyn-28032026-3431.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] KPR Fit Dieta Żukowo – Warmia Energa Olsztyn 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – lider potwierdził siłę w 21. kolejce
![[SIATKÓWKA] PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Pewny triumf Resovii w ćwierćfinale](/images/mecz/thumbnails/asseco-resovia-rzeszow-indykpol-azs-olsztyn-28032026-30.webp)
[SIATKÓWKA] PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Pewny triumf Resovii w ćwierćfinale

Piętnastolatka z Biskupca rusza po ogólnopolski finał Ośmiu Wspaniałych

Młodzi olsztynianie zebrali miasto i zostawili po sobie ważny ślad

Szpital Miejski w Olsztynie przyspiesza diagnostykę i operacje na miejscu

Cztery autobusy pod lupą w Olsztynku - hamulce i szyby nie przeszły testu

Faust wraca na scenę i zaczyna rozmowę o cenie ambicji

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Niewidoczne substancje z talerza i powietrza trafią pod lupę w Olsztynie

Abonament „N” odwraca zasady parkowania w Olsztynie

Olsztyn przeznacza 350 tysięcy na zabytki, a najwięcej zyska kamienica przy Kołłątaja

Kopernikowski dzień w Olsztynie i rekordowe stypendia dla młodych talentów

