Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Wspólne zdjęcie uczestników finałowej gali konkursu

Po raz drugi młodzież z Warmii uczestniczyła w gali finałowej konkursu filmowego skierowanego do uczniów szkół krajów Grupy Wyszehradzkiej. Za wydarzenie odpowiada wiedeńska organizacja Centropa.

Nasze województwo reprezentowały dwie szkoły: XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie  i Szkoła Podstawowa z Jonkowa. Obydwie szkoły wróciły z gali finałowej w Budapeszcie z sukcesami – otrzymały wyróżnienia jury za filmy, które przygotowały. Weronika Chworak przygotowała film pt. "Życie w Wartenburgu" pod opieką nauczycielki historii XI LO w Olsztynie, Ewy Mieszczyńskiej. Uczennice klasy VI - Kinga Karwacka i Karolina Kabała - przygotowały film konkursowy: "Historia olsztyńskich Żydów" pod opieką nauczycielki Elżbiety Przystawko.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy wiedeńskiej organizacji Centropa dla uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnych zgromadził ponad 200 uczniów, a na konkurs przysłano ponad 30 filmów z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Przy okazji gali uczniowie mieli okazję zwiedzić Budapeszt.

Centropa - Central Europe Center for Research and Documentation jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Wiedniu, zajmującą się edukacją związaną z utrwalaniem pamięci o życiu społeczności żydowskiej w Europie Środkowej i w dawnej Galicji.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.