Jakie powinno być olsztyńskie Zatorze? Co unikatowego jest na tym osiedlu a co należy zmienić? Aby to ustalić zapraszamy mieszkańców spacer badawczy, czyli konsultacje w terenie.  Start w poniedziałek (16 lipca) o godzinie 17:30 spod siedziby Rady Osiedla  Podleśna, ul. Zamenhofa 1.

Celem spaceru jest zebranie opinii, wniosków, pomysłów na temat funkcjonowania  Zatorza - informuje Monika Hausman-Pniewska, ze stowarzyszenia Fosa -  zbierzemy opinie na temat czterech stref: SPOŁECZEŃSTWO (więzi sąsiedzkie, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, rekreacja itp),
PRZESTRZEŃ (krajobraz, zieleń, podwórka, zagospodarowanie terenu itp.), KOMUNIKACJA (chodniki, drogi, linie autobusowe, ścieżki rowerowe itp) i GOSPODARKA (lokale, usługi, handel, przedsiębiorczość itp).

Spacer ma potrwać około 1,5 godziny. W tym czasie uczestnicy przejdą się ulicami: Zamenhofa do Jagiellońskiej, wejdą na Górkę Jasia, a stamtąd przejdą się ulicy Borowej, na konsultacje zostaną zakończone.

Spotkanie jest elementem konsultacji społecznych,w sprawie założeń do Programu Przestrzennego Rozwoju Północnego Obszaru Olsztyna, które ogłosił Prezydent Olsztyna.
 Organizatorem spaceru jest Federacja FOSa we współpracy z Koalicją dla Zatorza, Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej "Młyn" i Radą Osiedla Podleśna.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.