W ostatnich dniach do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących tlącego się w lesie ognia. Ostatnie wpłynęło z okolic ulicy Wiosennej. Strażnicy miejscy, którzy udali się we wskazane miejsce zabezpieczyli teren oraz wezwali strażaków, którzy ugasili ogień. Przypominamy, że ogień jest największym zagrożeniem lasu i nie można go lekceważyć. Ogniska można palić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Już jedna iskra wystarczy, żeby doszło do pożaru.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto w lesie lub na terenie śródleśnym albo w odległości mniejszej niż 100 m od granicy lasu roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu lub porzuca nieugaszone zapałki lub niedopałki papierosów podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.