Prace na podwórku przy ul. Żeromskiego

Odmienia się ich wygląd, inne są również relacje międzyludzkie. Program "Podwórka z Natury" to wyjątkowe zadanie wpływające nie tylko na wizualny wygląd Olsztyna.

W pewną jesienną sobotę na podwórku przy ul. Żeromskiego 34 spotkała się grupa pozytywnych ludzi, która całkowicie odmieniła wygląd tego miejsca. W ramach programu "Podwórka z Natury" na kolejnym olsztyńskim podwórku zasadzonych zostało ponad 450 sadzonek krzewów i bylin. Wśród nich były pęcherznice o bordowych i soczyście zielonych liściach (odmiany Diabolo i Luteus), tawuły japońskie (odmiany Crispa i Golden Princess), jasnoty plamiste i jeżówki, które  będą cieszyć mieszkańców swoimi dekoracyjnymi kwiatami mieszkańców od maja do listopada. Kompozycję uzupełniają kocimiętka fioletowa, dekoracyjna trawa - trzcinnik ostrokwiatowy oraz żurawka drżączkowata, odm. Caramel, o pięknym, miodowym kolorze liści.

Poza roślinnością niską posadzone zostały dwa klony tatarskie odmiana Ginnala, które późną jesienią zachwycać będą żółto-czerwonymi barwami. W kolejce czekają jeszcze dwie jabłonie rajskie, które posadzone zostaną już w najbliższą sobotę. Rośliny zostały dobrane tak, aby od wiosny do później jesieni stanowić miłe dla oka akcenty. Jednocześnie ich dobór uwzględnia warunki panujące na podwórku, a jest to miejsce narażone na nieustanną ekspozycję słoneczną. Są także bezproblemowe w utrzymaniu i nie powinny stanowić dla mieszkańców wielu kłopotów. 

W sadzenie zaangażowani byli mieszkańcy podwórka przy ul. Żeromskiego 34,  z prężnym wsparciem grup sąsiedzkich z "Zaułka Optymistów" i "Małego Bronxu"! Przypominamy, że tegoroczna edycja programu "Podwórka z Natury" realizowana jest na trzech podwórkach osiedla Zatorze. Poza podwórkiem przy ul. Żeromskiego 34, w programie udział biorą "Mały Bronx" przy ul. Limanowskiego i "Zaułek Optymistów" u zbiegu ulic Puszkina, Żeromskiego i Jagiellońskiej.

Trwają przygotowania do przyszłorocznej edycji programu. Szczegóły wkrótce.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.