Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

System suchych rękawic Kubi – idealne rozwiązanie dla nurka

Profesjonalni nurkowie, zawsze poszukują sprzętu, który sprawdzi się w każdych warunkach, nawet w wypadku wyjątkowo niskiej i wysokiej temperatury. Rękawice Kubi, mogą być połączone z suchym skafandrem oraz gwarantują użytkownikowi doskonałe czucie palców i dłoni, kiedy wymagane jest przenoszenie przedmiotów pod wodą, co jest bardzo ważne.

Ci, którzy już mieli okazje sprawdzić system suchych rękawic Kubi, podkreślają fakt, że sprawdza się on podczas użytkowania różnego rodzaju aparatami i kamerami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, można stosować rękawy zarówno z lateksu, gumy, jak i neoprenu.

Należyta ochrona przed niską temperaturą

Podczas nurkowania, chociażby w polskich jeziorach, znanym problemem dla nurków są zmarznięte dłonie. Dzięki systemowi suchych rękawic, mamy gwarancję utrzymania optymalnej temperatury. Jeżeli system zostanie odpowiednio zamontowany, powietrze będzie swobodnie wędrować miedzy elementami skafandra, a naszym systemem, który może być świetnym uzupełnieniem dla suchego skafandra. Oprócz ciepłych dłoni, mamy także pewność, że będą one cały czas suche. Nurkowie, którzy raz wypróbowali to rozwiązanie, nie chcieli już więcej stosować rękawic mokrych.

Nowoczesność i prostota

Konstrukcja Kubi Dry Glove System, świetnie dopasowuje się do elementów suchego skafandra, dlatego nie ma potrzeby, mocowania części przy pomocy taśmy, czy też kleju, co często jest wymagane w wypadku innych modeli. Jak można przeczytać na stronie producenta, zestaw oprócz suchych rękawic, zawiera też wewnętrzne wkładki. Rękawice i pierścienie, dostępnie są w czterech różnych rozmiarach.

Sam montaż, nie jest skomplikowanym procesem. Jest to tak samo łatwe w domowych warunkach, jaki i podczas nurkowania. Dzięki wykorzystaniu specjalnego aluminium, całość doskonale poradzi sobie na wodach słodkich i słonych. System jest bardzo odporny na występowanie jakichkolwiek usterek. Jest też niezwykle uniwersalny, ze względu na dopasowanie do niego typu skafandra. Montaż nie zakłada doklejania jakichkolwiek elementów na stałe i innych podobnych czynności.

Inwestycja na długie lata

System suchych rękawic Kubi, to sprzęt najwyższej jakości. Jest nieporównywalnie lepszy niż wszelkie plastikowe wersje. Oznacza to, że użytkownik nie musi się martwić o uszkodzenia mechaniczne, a zyskuje urządzenie, które gwarantuje mu wiele długich lat bezawaryjnego działania.

Banalnie proste jest samo założenie systemu, po czym mamy pewność, że nasze dłonie będą podczas przebywania pod wodą cały czas ciepłe i suche. Nawet kiedy zmienimy skafander na inny model, nie będzie potrzeby wymiany systemu na nowy. System ten, poddawany był wielu testom, które przeprowadzali profesjonalni nurkowie, praktycznie na całym świecie. O niezawodności świadczy posiadanie wielu przychylnych opinii oraz bardzo prestiżowych nagród. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy, docenili ten sprzęt. Może być on użytkowany przez tych, którzy nurkowaniem zajmują się profesjonalnie, ale też przez nurków rekreacyjnych. Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby system suchych rękawic Kubi, otrzymać w polskich sklepach branżowych.

W wypadku tego rozwiązania, po licznych testach i próbach, specjaliści wyłonili najważniejsze zalety tego sprzętu. Jego spora popularność ma faktyczne odzwierciedlenie w wielu aspektach, które są niezwykle istotne dla każdego, kto schodzi głęboko pod wodę. Za wyjątkowością tego systemu, przemawia przede wszystkim:

  • niezwykle proste użytkowanie,
  • dziecinnie łatwy montaż, nawet w warunkach domowych,
  • wykorzystanie wyjątkowego aluminium, które posiada wiele specjalnych właściwości,
  • brak tworzyw sztucznych – wszelkie części, zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości,
  • odpowiedni do zastosowania na słodkich wodach, natomiast sprawdzi się taż na wodach słonych,
  • bez części, które są ruchome (gwarancja stabilności),
  • wiele wariantów, jeżeli chodzi o grubość rękawic i mankietu,
  • rowek montażowy, dzięki któremu naprężenie pojawiające się na mankiecie zostaje zredukowane.