Pływacy w basenie Aquasfery

Stolica Warmii i Mazur będzie gościć najważniejsze pływackie zawody. W Aquasferze od środy do niedzieli (15-19 maja) Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Olsztyn gościł już taką imprezę w 2013 roku, teraz najlepsi pływacy kraju wracają do naszego miasta. W międzyczasie w stolicy regionu były organizowane mistrzostwa Polski juniorów do lat 14.

- To tylko potwierdzenie, że olsztyńska Aquasfera od lat cieszy się bardzo dobrą marką w kraju - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. - Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców to gwarancja wysokiego poziomu sportowego, wielkich emocji i znakomitej obsady.

W Olsztynie wystartuje aż 780 zawodniczek i zawodników ze 136 polskich klubów. Na listach startowych nie zabrakło największych gwiazd: trzykrotnego mistrza świata Radosława Kawęckiego oraz trzykrotnego medalisty MŚ, olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro Konrada Czerniaka. O medale powalczą także m.in. dwukrotna złota medalistka z poprzednich mistrzostw rozegranych w Łodzi Alicja Tchórz oraz reprezentant AZS-u UWM Olsztyn Krzysztof Pielowski, który przed rokiem wywalczył srebro na 1500 m i brąz na 800 stylem dowolnym.

Zmagania w Aquasferze to dla polskich pływaków kwalifikacje i przetarcie przed ważnymi imprezami międzynarodowymi - lipcowymi mistrzostwami świata seniorów w Gwangju w Korei Południowej oraz lipcowymi mistrzostwami Europy juniorów w Kazaniu i sierpniowymi mistrzostwami świata juniorów w Budapeszcie.

Olsztyńskie zawody będą rozgrywane od środy do niedzieli (15-19 maja). Eliminacje będą zaczynać się każdego dnia o 9:00, finały - o 17:00 (w niedzielę o 16:30).

[strona zawodów] [program zawodów]

<- Wstecz do: Archiwum