Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Pielęgniarka i położna z Dywit wyróżnione

Wspaniałe informacje nadeszły z uroczystej Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, która odbyła się w poniedziałek 13 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie Panie niosące pomoc pacjentom: pielęgniarka Halina Kulas i położna Iwona Kaczyńska z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach.

- Jestem dumna, że spośród prawie 9 tysięcy pielęgniarek i położnych z Warmii i Mazur docenione i zauważone zostały również nasze Panie z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach – komentuje Beata Ostrzycka, dyrektor placówki w Dywitach.

Położna Iwona Kaczyńska została wyróżniona m.in za rozwój świadczeń położnej w środowisku wiejskim, wprowadzenie nowatorskiej opieki nad kobietą ciężarną oraz kobietą w różnych okresach życia, a także nad noworodkiem w środowisku domowym. Natomiast pielęgniarka Halina Kulas zdobyła wyróżnienie za wprowadzenie nowatorskich metod leczenia i pielęgnacji trudno gojących się ran w środowisku domowym, inicjowanie opieki nad pacjentem niesamodzielnym i długotrwale nieuruchomionym w środowisku domowym, a także nowatorskie interwencje pielęgniarskie realizowane w domu chorego.

Iwona Kaczyńska jest położną od blisko 30 lat. Posiada tytuł zawodowy mgr położnictwa, ma ukończoną specjalizację z zakresu pielęgniarstwa położniczego. Każdego roku podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych szkoleniach i kursach organizowanych w całej Polsce, a poświęconym standardom opieki położniczej. Jako jedyna położna w naszym regionie realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjentki będące pod opieką Pani Iwony Kaczyńskiej mają możliwość wykonania badania KTG, które w gminnej przychodni jest badaniem bezpłatnym realizowanym przez położną rodzinną. Iwona Kaczyńska działa na rzecz programu wspierania laktacji i naturalnego karmienia piersią. Cyklicznie prowadzi od kilku lat szkolenia pod hasłem ,,Dbamy o nasze Mamy” dla mieszkanek gminy Dywity.

Halina Kulas posiada 30 letni staż pracy. Posiada specjalizację z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego oraz kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Ponadto doskonali swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w różnych formach kształcenia podyplomowego. Jest osobą miłą, ciepłą i bardzo lubianą przez pacjentów, którymi się opiekuje.

Gala zakończyła się recitalem piosenek Magdaleny Steczkowskiej.

fot. Gmina Dywity


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.