Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Kreta – wakacje niezapomniane!

Wakacje, na których można błogo odpocząć? Poleżeć na piaszczystej plaży, popływać w czystym morzu, którego kolor zachwyca? Zrobić piękne zdjęcia? Wiele osób zastanawia się, gdzie mogłoby pojechać na wakacje, aby mieć to wszystko. Wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata, aby przeżyć wyjątkowe wakacje. Świetny klimat, wiele zabytków i piękne plaże cechy charakterystyczne Grecji.

Kreta na wakacje? Czemu nie!

Krata – wakacje niezapomniane? Owszem, na Krecie, a wiec w miejscu, gdzie narodził się mitologiczny Zeus można spędzić wyjątkowy czas! Wakacje na Krecie są tym bardziej możliwe, że oferty typu: kreta last minute all inclusive zdarzają się w biurach podróży niezwykle często (zarówno w sezonie, jak i poza nim). Dzięki takim ofertom można naprawdę wiele zaoszczędzić, a przede wszystkim miło spędzić czas na jednej z najpiękniejszych greckich wysp i w świetnie przygotowanych hotelach.

Kreta to największa z greckich plaż. Oferuje turystom wiele atrakcji i piękną przyrodę. Zadziwiające jest również ukształtowanie terenu: wysokie góry i przepiękne plaże. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno Ci spragnieni słońca, jak i Ci, którzy przepadają za nocnym zżyciem w klubach, jak i turyści chętnie zwiedzający zabytki!

Kreta – wakacje letnie i zimowe

Słysząc hasło: wakacje na Krecie najczęściej myślimy o wakacjach spędzonych tam latem. Owszem, w sezonie Kreta wygląda przepięknie. Plaże piaszczyste, pełne turystów, ciepła i piękna woda o cudownym kolorze. Dość wysoka temperatura, pyszne jedzenie i możliwość uprawiania wielu sportów! Takie wczasy na Krecie podobają się wielu turystom i dlatego obłożenie w czasie letnim jest na najwyższym poziomie. Jednak, wakacje na Krecie są dobrym pomysłem o każdej porze roku. Osoby, które lubią zwiedzać, ale nie lubią tłumów, koniecznie powinny odwiedzić wyspę przed sezonem, a więc najlepiej na przełomie kwietnia i maja, albo tuż po sezonie, a zatem późnym wrześniem. Rzadko kiedy mówi się o tym, że na Kretę można również polecieć zimą. To nie żart! Co robić na krecie zimą? Można jeździć na nartach w przepięknych górach! Najpopularniejszymi górami zimą są Lefka Ori oraz Idi. Jeżeli kochasz ten sport, to może warto wybrać się zimą na Kretę last minute?

To jeszcze nie wszystko…

Będąc dłużej na Krecie, można korzystać z wielu fantastycznych rozrywek. Dużym powodzeniem cieszą się wycieczki na grzbiecie konia. Osoby, które lubią wyzwania, mogą skorzystać z paralotniarstwa oraz ze wspinaczki. Jednak, absolutnym faworytem w Grecji są rejsy statkiem. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia łódki lub motorówki. Wakacje w Grecji mogą być absolutnie niezapomniane!

Kreta – ciekawostki

Urlop na Krecie może być nie tylko miły, ale również pouczający. Znajduje się tu bowiem wiele zabytków. Wyspa ma wiele tajemnic i wiąże się z nią naprawdę wiele ciekawostek. Jeżeli wierzyć Mitologii, to właśnie tu urodził się Zeus. Znajduje się tu ponad 3 000 tysiące jaskiń! To z Krety pochodził Minotaur, a Hipokrates był przekonany, że warto bywać na Krecie bo tutejsze powietrze łagodzi choroby, a nawet zupełnie z nich leczy! Warto także wiedzieć, że mieszkańcy Krety uznawani są w całej Grecji za najbardziej przywiązanych do tradycji i kultury. Widać to w zachowaniu mieszkańców wyspy, często w ich ubiorze, a także w muzyce i wytwórstwie rękodzielniczym. Na uwagę zasługuje również fakt, że wody linii brzegowej Krety uznawane są za najczystsze w całej Europie! Ciekawostką jest także to, że na krecie są liczne rzeki, jednak najczęściej są one bardzo krótkie i wysychają letnią porą. Na Krecie są tylko dwie duże rzeki, które nie wysychają przez cały rok.

Jeżeli zdecydujesz się na wypoczynek na Krecie, z pewnością poznasz znacznie więcej takich ciekawostek, a przede wszystkim zobaczysz wspaniale miejsca i poznasz cudownych ludzi!