Trzydniowy maraton zabawy na najwyższym poziomie zacznie się już w czwartek (15 sierpnia). Zachęcamy, by nad jez. Ukiel dostać się autobusem.

Dodatkowe kursy linii przejeżdżających  w pobliżu plaży miejskiej. Poza tym wszystkie połączenia realizowane autobusami przegubowymi. Warto wybrać się na tegoroczny Olsztyn Green Festival komunikacją miejską.

- Nie mam wątpliwości, że tłumy olsztynian i gości naszego miasta będą się doskonale bawić - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Ten festiwal już na dobre wpisał się w krajobraz stolicy regionu, stał się wizytówką, a zarazem magnesem do odwiedzin w grodzie Kopernika.

O tym, jak ogromne jest zainteresowanie imprezą, świadczy, że wszystkie wejściówki już zostały wyprzedane. Olsztyn Green Festival" target="_blank" class="external-link-new-window">Na Facebookowym profilu Olsztyn Green Festival wiele osób nadal poszukuje biletów.

Tłumy, jakie odwiedzą w najbliższych dniach plażę nad jez. Ukiel mogą dojechać na miejsce korzystając z autobusów komunikacji miejskiej.
* trzy dodatkowe kursy linii 307 w kierunku Plaży Miejskiej w godz. 20:00-21:00 w piątek (16 sierpnia) oraz w godz. 21:00-22:00 w czwartek i sobotę (15, 18 sierpnia);
* do godz. 20:00 w piątek oraz 21:00 w czwartek i w sobotę, linia 307 kursuje zgodnie ze stałym rozkładem jazdy;
* 9 dodatkowych autobusów przegubowych do obsługi dodatkowych kursów linii 107, 113 i 307; autobusy będą oczekiwały na zakończenie koncertów, a następnie na polecenie pracowników Nadzoru Ruchu ZDZiT będą realizowały kursy ww. linii w kierunku krańców: Jakubowo, Pieczewo oraz Witosa. Odjazdy będą realizowane z pętli Plaża Miejska przy ul. Kapitańskiej. Na każdej z linii przewidziano po 3 dodatkowe kursy w każdym dniu festiwalu, jednak w zależności od dyspozycji pracownika Nadzoru Ruchu ZDZiT, liczba kursów może być zmieniona;
* wszystkie autobusy linii 107, 113, 307 oraz linii nocnej N02 obsługiwane będą przez autobusy przegubowe;
* przypominamy, że na festiwal można dojechać od strony ul. Bałtyckiej (przystanek Jeziorna) liniami: 101, 106, 111, 127, N02;
* w poszczególne dni festiwalu od godz. 14:00 do 23:00 wszystkie kursy linii 107, 113, 307 realizowane w kierunku krańców Dajtki oraz Plaża Miejska oznakowane będą na tablicach zewnętrznych komunikatem z dopiskiem Green Festival; również kursy linii 101, 106, 111, 127 realizowane w ww. godzinach w kierunku krańców Gutkowo/Redykajny będą oznaczone tym dopiskiem (dojście na festiwal od przystanku Jeziorna).

Olsztyn Green Festival to dwie sceny, na których w ciągu trzech dni wystąpią m.in. Nosowska, Domagała, Organek, VOO VOO, PRO8L3M. Poza tym specjalne strefy z dodatkowymi atrakcjami, kino festiwalowe.

[Olsztyn Green Festival" target="_blank" class="external-link-new-window">rozkład linii nr 307] [Olsztyn Green Festival 2019" target="_blank" class="external-link-new-window">strona OGF2019]

<- Wstecz do: Archiwum