Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Grafika promująca akcję - dzieci malujące mural na ścianie

"Akcja Mural" to propozycja Urzędu Transportu Kolejowego skierowana do uczniów szkół z całej Polski. Najlepsza praca zostanie zrealizowana na ścianie w centrum Warszawy.

Konkurs będący częścią "Kampanii Kolejowe ABC" skierowany jest do uczniów klas III-VI. Zadaniem uczestników jest stworzenie najlepszej grafiki prezentującej zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Projekt powinien być związany tematycznie także z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem Kampanii.

Spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie wybrany najlepszy projekt. Przy współpracy jego autorów i znanych artystów muralowców w czerwcu 2020 roku koncept zostanie przeniesiony na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy jako wielkoformatowy mural i będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.

- Konkurs plastyczny na projekt muralu organizowany w ramach "Kampanii Kolejowe ABC" pozwoli dzieciom na odkrycie w sobie artystycznych zdolności - uważa dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. - Wierzę, że udział w Akcji Mural będzie dla nich niezapomnianą przygodą, a jednocześnie pozwoli im utrwalić zasady bezpiecznego podróżowania koleją i poszerzyć wiedzę dotyczącą właściwego poruszania się na terenach kolejowych.

Poza wielkoformatowym muralem, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Autorzy najlepszej pracy pojadą na trzydniową zieloną szkołę, a szkoła, której podopieczni zwyciężyli, otrzyma 20 tys. zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń. Jurorzy przyznają także pięć wyróżnień, a szkoły, do których uczęszczają ich autorzy, otrzymają pięć tys. zł na odmalowanie jednego pomieszczenia szkolnego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej, w zespole liczącym od 3 do 30 uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej. Prace należy przesłać do 15 grudnia 2019 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

<- Wstecz do: Archiwum