Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Przekazanie nagrody w akcji "Kręć z urzędem"

Oficjalnie podsumowaliśmy akcję zorganizowaną przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. "Wykręcona" przez olsztynian nagroda trafiła do dzieci.

"Kręć z Urzędem" to akcja wymyślona przez pracowników olsztyńskiego ratusza i zorganizowana przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego. Celem było przebycie jak największej liczby kilometrów w inny sposób, niż autem.

- Nie pierwszy raz została zorganizowana tego rodzaju inicjatywa - mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To szczególnie ważne, że propozycja wyszła wyszła od naszych pracowników. Tym bardziej, że ochrona środowiska, klimatu jest niezwykle ważnym zagadnieniem.

Celem zabawy było przejście, przebiegnięcie, przepłynięcie lub przejechanie na różne sposoby, np. rowerem albo na rolkach jak największej liczby kilometrów. Założonym celem było pokonanie co najmniej pięciu tys. kilometrów, za które sponsor obiecał przekazać na wskazany cel pięć tys. złotych.

- Bardzo chętnie włączamy się w tego typu akcje - przyznał podczas poniedziałkowego (7 października) spotkania w ratuszu Maciej Kowalczyk z firmy Nord Partner. - Każde ograniczenie spalin, każde proekologiczne działanie jest mile widziane.

Sponsor wraz z prezydentem miasta przekazali nagrodę Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie. Poza kartą podarunkową do Decathlonu wartości pięciu tys. złotych, olsztyński sklep postanowił dołączyć się do zabawy i ufundował nagrodę w wysokości 10 proc. wartości nagrody głównej na zakupy w tej placówce.

- Bardzo dziękuję w imieniu podopiecznych - powiedziała dyrektor Centrum, Bożena Mrozowska. - Pośród naszych 33 wychowanków nie brakuje trenujących różne sporty. Odzież czy obuwie sportowe to jedne z największych w tym przypadku potrzeb. Kwota jest niemała i na pewno ta nagroda przyda się dzieciom i młodzieży.

Podczas akcji "Kręć z urzędem", która została zrealizowana między 16 a 22 września olsztynianie przejechali niemal 20 tys. km. W przedsięwzięcie zaangażowało się ok. 400 osób.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum