Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Ekran obrazujący stronę do głosowania z OBO

Od poniedziałku (1 października) trwa głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Tych, którzy jeszcze nie zajrzeli na stronę www.glosujobo.olsztyn.eu, zachęcamy do tego.

Pierwszych pięć dni głosowania za nami. Od poniedziałkowego poranka do piątkowego popołudnia olsztynianie w swoich głosach ok. 12 tys. razy wskazywali najlepsze według nich projekty.

Jedną z najważniejszych nowości tegorocznego głosowania jest możliwość wybrania więcej, niż jednego zadania osiedlowego i miejskiego - każdy może podać maksymalnie po trzy propozycje z każdej z tych kategorii. O tym, który projekt wygra, zdecyduje liczba zgromadzonych punktów. Za umieszczenie propozycji na I miejscu przyznawane są trzy punkty, II miejsce - dwa punkty, a III miejsce oznacza przyznanie jednego punktu.

- Należy pamiętać, że na każdą z grup projektów głosujemy tylko raz - przypomina dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. - Jeśli ktoś już zagłosował np. na projekty osiedlowe przez Internet, a potem wrzuci jeszcze tradycyjna kartę do urny, taki głos nie będzie ważny. Zachęcamy jednocześnie do głosowania przez naszą stronę internetową. To najszybszy i najwygodniejszy sposób. Tu pamiętajmy jednak, żeby potwierdzić oddany głos wspując specjalny kod, który dostaniemy SMS-em!

Spośród ponad 180 zgłoszonych propozycji, do tegorocznego głosowania zakwalifikowanych zostało niemal 118. Dwadzieścia siedem z nich to zadania miękkie, czyli nieinwestycyjne. Olsztynianie wybierają ostatecznie spośród 23 projektów miejskich i 95 osiedlowych.

Głosowanie w OBO 2020 potrwa do 15 października. Wyniki zostaną ogłoszone 5 listopada.

[głosuj w OBO 2020!]

<- Wstecz do: Archiwum