Prezydent Olsztyna wręcza nagrody nauczycielom

Tradycyjnie już Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do świętowania przez wszystkich pracowników oświaty. Władze Olsztyna przy tej okazji nagrodziły nauczycieli olsztyńskich placówek.

Trudny i odpowiedzialny - tak wielu z nich mówi o swoim zawodzie. Jednym tchem stwierdzają jednak, że to, co robią, sprawia im ogromną satysfakcję.

- Na co dzień spotykam się z pełnym przekrojem uczniów - przyznaje Elżbieta Jabłońska, która jest bibliotekarką w Szkole Podstawowej nr 3. - To dzieci uczące się w pierwszych klasach, ale też ósmoklasiści. Rozmawiamy o przeróżnych tematach, nie tylko o tym jakie książki wypożyczyć, ale choćby o życiu.

Elżbieta Jabłońska jest jedną z osób, które odebrały tegoroczne nagrody z rąk prezydenta miasta. Łącze w tym gronie znalazło się 56 nauczycieli.

- To pracownicy praktycznie każdego poziomu nauczania i rodzaju szkół - informuje dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Samoraj. - Nauczyciele wykonują swe obowiązki rzetelnie, ale angażują się także w dodatkowe zajęcia. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej kształcić naszą młodzież.

Takich "miękkich" projektów, które przygotowują nauczyciele - także we współpracy z rodzicami i młodzieżą - jest w Olsztynie bez liku. Miasto chętnie inwestuje w takie zadania, jak i poprawę infrastruktury, która też ma ogromny wpływ na pracę szkół i przedszkoli.

- Zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają wszyscy zatrudnieni w oświacie - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Pracują Państwo z tysiącami uczniów. Po rodzinach to właśnie Państwo mają największy wpływ na nasze dzieci i młodzież, kształtują ich poglądy, poszerzają horyzonty, zachęcają do ciekawości. Za ten ogromny trud składam ogromne podziękowania.

W olsztyńskich szkołach pracuje około 2,3 tys. nauczycieli.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum