Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Meksykańska rzeczywistość pełna radości i barw

Dla zdecydowanej większości osób kontynent, jakim jest Ameryka Północna, kojarzy się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, czyli państwem federacyjnym, które składa się z aż 50 oddzielnych jednostek terytorialnych (stanów) znajdujących się w obrębie wspólnej granicy. Zaraz po USA na myśl najczęściej przychodzi nam oczywiście Kanada, która pod względem zajmowanej powierzchni jest największym krajem tego kontynentu. Taka sytuacja związana jest zarówno z wysokim stopniem rozwoju gospodarczego oraz technologicznego obu państw, jak i ogromnym wpływem społeczno-kulturowym, jaki wywierają one na życie i funkcjonowanie mieszkańców pozostałych części naszego globu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej południowej części Ameryki Północnej, gdzie położony jest nieco mniejszy Meksyk. Na pierwszy rzut oka może się on wydawać zdominowany przez wyżej wymienione potęgi, jednak odznacza się on niesamowitą różnorodnością i bogactwem kulturowym, które czyni go wprost idealnym celem niezapomnianej i pełnej wrażeń podróży.

Kraj kolorowych sombrero i wyrazistych smaków

Biorąc pod uwagę wszelkie uwarunkowania przyrodnicze (geograficzne i klimatyczne), Meksyk jest krajem bardzo mocno zróżnicowanym. Choć jego terytorium powszechnie określane jest jako wyżynno-górskie, w rejonach nadbrzeżnych rozciągają się rozległe pasy równin, a dodatkowo mamy także do czynienia z występowaniem zjawiska depresji. Państwo w dużej mierze otoczone jest przez różnego rodzaju wody, do których zalicza się Ocean Spokojny, Zatokę Meksykańską oraz Morze Karaibskie, dzięki czemu jego wybrzeża stanowią olbrzymią atrakcję dla wielbicieli zapierających dech w piersiach plaż. Podobnie prezentuje się kwestia klimatu, ponieważ w północnej oraz środkowej części kraju jest on zwrotnikowy, natomiast na południu zmienia się w podrównikowy. Najbardziej charakterystycznymi elementami meksykańskiej flory są kaktusy i agawy, z kolei wśród występujących tam gatunków fauny wymienić można chociażby małpy, mrówkojady, tapiry, jaguary, pancerniki, papugi, króliki oraz węże. Poza przyrodą, na szczególną uwagę zasługuje ciekawa kultura i zwyczaje. Bez wątpienia symbolem narodowym stały się słynne kapelusze z szerokimi rondami, będące tradycyjnym nakryciem głowy Meksykanów. Niekwestionowanym atutem, a zarazem nieodłączną częścią życia mieszkańców tego państwa, jest również znana i lubiana na całym świecie kuchnia, bazująca głównie na kukurydzy i roślinach strączkowych oraz papryce chili. Najpopularniejszymi meksykańskimi potrawami, których absolutnie należy skosztować, podczas pobytu w tym intrygującym kraju są między innymi burrito, quesadilla, guacamole, tortilla, tacos czy też nachos. To kuchnia z której słynie Meksyk! Interesujące oferty aktualnych wycieczek do Meksyku dostępne są na stronie biura podróży Logos Tour.

Podróż w głąb Ameryki Środkowej

Pierwsza propozycja objazdowej wycieczki po Ameryce Środkowej (którą oferuje Logos Tour) będzie idealnym wyborem dla osób, które przy pomocy własnych zmysłów pragną doświadczyć niepowtarzalnej mieszanki kulturowej, odkryć piękno natury w jej najszerszym spektrum, podziwiać zachwycające widoki, a także zafundować sobie prawdziwą ucztę dla podniebienia, próbując tradycyjnych dań serwowanych w danym regionie. Meksyk, wakacje trwające aż 21 dni, w których trakcie uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić siedem krajów znajdujących się na terytorium rozciągającym się pomiędzy krańcami Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Trasa rozpoczyna się na południu, a mianowicie w Panamie, z uwzględnieniem Kanału Panamskiego. Kolejną atrakcją jest kilka dni zwiedzania Kostaryki, z której następuje przemieszczenie do Salwadoru. Po następnych dwóch dniach kierujemy się do Hondurasu, po czym przekraczamy granicę Gwatemali. Dosyć intensywną wizytę w tym państwie, połączoną z rejsem statkiem, kończymy wyjazdem do przedostatniego już punktu podróży - Belize. Na sam koniec odwiedzamy piękny Meksyk, udając się na zasłużony odpoczynek w ekskluzywnym hotelu, głównie w okolicach Cancun i Riwiery Majów na Półwyspie Jukatan.

Kubańsko-meksykańska przygoda

W porównaniu do oferty biura podrózy, która została opisana powyżej, druga poświęcona jest odkrywaniu tajemnic dwóch konkretnych krajów - Meksyku oraz Kuby, będącej jednocześnie wyspą położoną na Morzu Karaibskim, w archipelagu Wielkich Antyli. Wycieczka ta trwa 15 dni i gwarantuje przeżycia, których nie sposób opisać prostymi słowami. Wyprawę rozpoczynamy w Meksyku, od jego stolicy - Mexico City. Następnym punktem zwiedzania tego wyjątkowego kraju jest tzw. miasto bogów, czyli Teotihuacan, z którego przemieszczamy się do miast: Cuernavaca i Taxco. Kolejnym celem jest Acapulco - jeden z najsłynniejszych wakacyjnych kurortów na całym świecie, w którym oddajemy się całkowitemu wypoczynkowi. Po powrocie do Mexico City przelatujemy natomiast na Kubę, gdzie zwiedzamy stolicę - Havanę, oraz kilka ciekawych destynacji, wśród których znajdują się na przykład: Dolina Vinales, Zatoka Świń, Santa Clara oraz wspaniałe karaibskie plaże w Varadero.

Każdy chociaż raz w ciągu swojego życia powinien odwiedzić Meksyk. Jest to kraj zupełnie inny od reszty, który potrafi oczarować historią, tradycjami, a także naturalnymi walorami. W połączeniu ze społecznością rdzennych mieszkańców, otrzymujemy prawdziwie magiczny klimat dający się odczuć tylko w tym jednym miejscu na ziemi.