Logo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

"Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce" - to tytuł konferencji, jaką organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Wydarzenie już jutro (11 grudnia) w siedzibie WBP przy ul. 1 Maja 5.

Konferencja jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2010 roku cyklicznych Konferencji Regionalnych Programu Rozwoju Bibliotek. Konferencje Regionalne, które odbywały się w Urzędzie Wojewódzkim gromadziły bibliotekarzy z regionu, przedstawicieli władz samorządowych oraz osoby znaczące w regionie, które zadeklarowały przystąpienie do Regionalnego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

- Dziewięć dotychczasowych edycji konferencji poświęconych było promowaniu dobrych praktyk w bibliotekach publicznych województwa, w tym związanych z nową infrastrukturą, poprzez prezentacje bibliotek, wystąpienia władz samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz gości z kraju i regionu - przypomina dyrektor WBP w Olsztynie, Andrzej Marcinkiewicz.

Podczas tegorocznego spotkania będzie okazja do dyskusji o roli bibliotek publicznych w realizacji polityki kulturalnej w regionie w kontekście "Programu wsparcia rozwoju kultury województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2025". Wśród gości będą m.in.: dr hab. Jan Sikora, Biuro Sikora Wnętrza, który przedstawi wystąpienie na temat "Biblioteka 2.0: przestrzeń zaprojektowana dla użytkownika" oraz Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, który omówi zagadnienie roli biblioteki publicznej w budowaniu społeczności.

Podczas konferencji podsumowany zostanie 2019 rok w Dyskusyjnych Klubach Książki. To okazja do uhonorowania na poziomie regionalnym tych bibliotek, które zajęły wysokie miejsca w ogłoszonym 29 listopada 2019 roku ogólnopolskim Rankingu Bibliotek organizowanym od 2011 r. przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą".

Konferencja odbędzie się 11 grudnia (środa) od 10:30 do 13:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie  przy ul. 1 Maja 5 w sali konferencyjnej (na parterze).

<- Wstecz do: Archiwum