Laureaci nagród w grupowym zdjęciu

Jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla twórców ze stolicy Warmii i Mazur. Już trzynasty raz zorganizowana została gala "Talenty Olsztyna" oraz "Uskrzydleni".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka. Celem przedsięwzięcia jest nagradzanie młodych artystów, dopiero rozpoczynających karierę albo twórców i animatorów kultury, których postawa i aktywność warta jest publicznej prezentacji.

- Nie omijamy tych, którzy lśnią nawet gdy pochmurno - mówiła Elżbieta Mierzyńska ze Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka. - Podczas gali prezentujemy Talenty, wśród nich osoby wręcz Uskrzydlone, młodzi, zdolni, piękni duchem.

Tegoroczne nagrody trafiły łącznie do pięciu osób.

- Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka już od kilku lat szuka w Olsztynie talentów i robi to z dobrym skutkiem - mówi prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. - Wśród nagrodzonych przeważa młodzież, ale nie jest to regułą.

Nagrody i tytuły "Talent Olsztyna 2019" trafiły do:
* Magdaleny Kowalewskiej - animatorki kultury śpiewaczej, dyrygentki chórów Magnificat oraz Our Music. Chóry w tym roku obchodzą 10-lecie istnienia.
* Juliana Szarata - 13-letniego kontrabasisty, który naukę gry zaczął w wieku czterech lat w Studio Umuzykalniającym Piccolo w Krakowie. Był pierwszym uczniem w Szkole Muzycznej w Olsztynie, który rozpoczął naukę gry na kontrabasie w wieku siedmiu lat. Od roku gra na dwóch instrumentach: kontrabasie i fortepianie. Laureat dziewięciu konkursów muzycznych w kraju.
* Barbary Pliszki - 15-letniej skrzypaczki, uczestniczki ponad 70 konkursów w kraju i za granicą. Jest zdobywczynią nagród i wyróżnień, często też bierze udział w koncertach charytatywnych.

Tegoroczni "Uskrzydleni" to natomiast:
* Michał Wróbel - popularyzator wiedzy historycznej podczas imprez artystyczno-historycznych, występuje w roli "Błazna Jajosza, który historie opowiada..." Jest prezenterem wydarzeń historycznych z epoki średniowiecza, sekretarzem Stowarzyszenie Kultury Średniowiecza "Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn".
* Kacper Oleszczak - projektant mody z recyklingu, ma 17 lat. Kupuje używaną odzież i nadaje jej drugie życie, tworząc swoje autorskie kolekcje.

Gala została zorganizowana w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

<- Wstecz do: Archiwum