Ciągnąca się za Tobą woń, która zwraca uwagę mijanych osób. Ubrania, które przypominają Ci o konkretnych osobach, pościel, przedmioty a może coś całkowicie innego?

Tak właśnie działają perfumy, dzięki nim możemy i pozwalamy się identyfikować, perfumy nas wyrażają, stanowią znak rozpoznawczy za pomocą zmysłu powonienia. Wiele znanych osób tworzy własne perfumy i nazywa je własnym imieniem i nazwiskiem. To właśnie ikona, jaką jest Marilyn Monroe mawiała, że właśnie perfumy to jedyna rzecz jaką zakłada do łóżka. 

Możesz się w nie zaopatrzyć na przykład kupując u najlepszych marek luksusowych, takich jak https://indizio.pl/pl/producer/Sisley/597. Sisley to nie tylko perfumy ale także i kosmetyki luksusowe. W Warszawie znajdziemy mnóstwo perfumerii, także dla każdego na pewno się coś znajdzie.

Kuszą, dodają charakteru i są osobistą wizytówką

Klasyfikacja perfum, wód toaletowych oraz wód perfumowanych

Zanim zaczniemy oceniać poszczególne perfumy, aby znaleźć te idealnie dopasowane do naszej osobowości warto poznać kilka rodzajów dostępnych zapachów.

Perfumy, wody toaletowe czy wody perfumowane dzielą się bowiem w takich podstawowych grupach jak

  • zapachy kwiatowe
  • zapachy orientalne
  • zapachy cytrusowe
  • zapachy szyprowe

Zapachy kwiatowe należą do najpopularniejszej grupy perfum, są  to natomiast delikatne aromaty, w których wiodącą nutą jest zapach konkretnego kwiatu lub całego bukietu kwiatowego. Perfumy kwiatowe często są łączone z nutami owocowymi lub orientalnym piżmem. Zapachy orientalne wykorzystują aromaty takie jak korzenne. Można w nich wyczuć aromat żywicy, ale także cynamon czy kardamon . Zapachy cytrusowe to zapachy orzeźwiające.  Producenci wykorzystują tutaj olejki eteryczne tłoczone z cytryny, limetki, bergamotki. Zapachy szyprowe są zdecydowanie bardzo ciężkie, ponieważ producenci wykorzystują tutaj aromat mchu dębowego. Mech łączony jest zwykle z paczulą, różą oraz żywicą.
Podczas wyboru perfum pamiętajmy o prostym triku jakim jest wąchanie ziaren kawy, które pomogą nam oczyścić drogi oddechowe z zapachu. 

Miej świadomość, że to zadanie nie należy do najłatwiejszych

Dobór idealnych perfum jest bardzo trudny, również ze względu na to że nasz zmysł powonienia  zaczyna być delikatnie zmęczony co powoduje najczęściej bóle głowy. Niestety nie do końca możemy ufać naszemu zmysłowi węchu ponieważ nasz nos przestaje wyczuwać subtelne różnice w zapachach już po powąchaniu trzech różnych produktów

Gdy dobieramy perfumy musimy być bardzo cierpliwi. Zdecydowanie najlepiej nie nanosić produktu na papierek, ale na skórę i dopiero po kilku godzinach ocenić zapach. Aromat perfum musi się rozwinąć.
Każde perfumy posiadają po trzy nuty zapachowe takie jak: nuta głowy ( wyczuwalna od razu), nuta serca (pierwsze klika godzin) oraz nuta bazowa ( pojawia się dopiero po rozwinięciu perfum.

Nie przejmuj się, bo wiadomo że dobór perfum to nie lada wyzwanie, jednak jeśli dobrze się nastawisz do zakupów, zorientujesz się w temacie to jesteś w stanie bez problemu podołać temu wyzwaniu. Pamiętaj że zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistę, który zada ci kilka pytań, pokaże zapachy i pomoże dobrać idealne perfumy.