Fragment rysunku przedstawiającego Lennyego Kravitza

Oryginalną wystawę będzie można już od piątku (14 lutego) oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. To propozycja zarówno dla wielbicieli rysunku, jak i muzyki rockowej.

Uwielbiane, ikoniczne, nowatorskie, porywające tłumy - nie brakuje osób, które choć na chwilę chciałyby stać się gwiazdami rocka. A te często są uosobieniem bogactwa, wszechwładzy, rozpoznawane na każdym kroku. Szansą spojrzenia na ich oryginalne, niespotykane oblicze będzie wystawa "Gwiazdy rocka i ekranu".

- To charakterystyczne portrety ludzi bardziej i mniej znanych, sceny z życia czy zjawiska rodem nie z tego świata stworzone przy pomocy tuszu i linijki - opowiada Iwona Bolińska-Walendzik z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Gęsto ustawione kreski tworzą ciemniejsze plamy, rzadziej kreślone odtwarzają jasną stronę płaszczyzn i kształtów. Wśród portretowanych znajdują się Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski, Kora, Lenny Kravitz, David Bowie czy Prince.

Autorem prac jest pochodzący z Ostródy i tam tworzący Bartek Niewiadomski. Najbliższy jego sercu jest street art, murale i różnego rodzaju instalacje w plenerze. Jednak w ostatnich latach koncentruje się na technice wypracowanej przez siebie  wypracowanej. Nagrywa także własne internetowe audycje radiowe, od ponad 20 lat gra na gitarze basowej, pisze prozę i wiersze.

Wernisaż wystawy 14 lutego (piątek) o 17:00 w Galerii Stary Ratusz przy ul. Stare Miasto 33.

<- Wstecz do: Archiwum