Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Samochód

W związku z koronawirusem, przekroczenie terminu rejestracji pojazdu obędzie się bez kar. Przypominamy - w tej chwili Wydziale Komunikacji obsługujemy tylko tych interesantów, którzy kolejkę zarezerwują elektronicznie.

Urząd Miasta Olsztyna czasowo zawiesił - z niewielkimi wyjątkami - bezpośrednią obsługę klientów. Zmiany dotknęły m.in. interesantów chcących załatwić formalności w Wydziale Komunikacji. Ważna informacja - niezarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej w 30-dniowym terminie nie będzie wiązać się z naliczeniem kary.

- W obecnej sytuacji epidemiologicznej będzie to traktowane jako siła wyższa w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego i tym samym wyłączone z karania - wyjaśnia Jakub Siudziński z Wydziału Komunikacji Urząd Miasta Olsztyna. - Podobnie w odniesieniu do zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, z tym jednak zastrzeżeniem, że osoba zobowiązana nie ma możliwości dokonania zgłoszenia w formie elektronicznej z uwagi na brak dostępu do ePUAP, brak dostępu do internetu lub objecie kwarantanną.

Przypominany, że zgłoszenie sprzedaży lub kupna pojazdu zarejestrowanego w kraju umożliwia platforma ePUAP. Za jej pośrednictwem można także złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia w zakresie prawa jazdy i rejestracji pojazdów. Natomiast potwierdzenie opłaty wniesionej po zdanym egzaminie na prawo jazdy można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Niezbędne informacje dotyczące procedur znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Uwaga! Bezpośrednia obsługa w Wydziale Komunikacji została ograniczona wyłącznie do rezerwacji on-line. Na miejscu nie są wydawane - jak dotychczas - "numerki". Sukcesywnie będą zwiększane możliwości elektronicznej rezerwacji kolejki. Poniżej przedstawiamy instrukcję rezerwacji. [pobierz pdf]

(kliknij, aby powiększyć)

<- Wstecz do: Archiwum