Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Grafika przedstawiająca różnokolorowe ludzkie postaci

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa niosą ze sobą poważne konsekwencje m.in. dla przedsiębiorców, artystów, pracowników. Sytuacja ma wpływ także na działalność organizacji pozarządowych.

Wielu działaczy NGO zadaje sobie szereg niezwykle istotnych pytań: czy w obecnej rzeczywistości konieczne jest przygotowanie sprawozdania finansowego organizacji? Co z zaplanowanymi walnymi zebraniami? Specjaliści starają się jak najbardziej szczegółowo wyjaśnić wątpliwości trzeciego sektora.

Marzec to czas sporządzania przez organizacje pozarządowe sprawozdań finansowych oraz deklaracji CIT-8. Czy terminy związane z tymi obowiązkowymi działaniami zostaną przesunięte w związku z koronawirusem - tego jeszcze ostatecznie nie wiadomo. Wiedze z zakresu tych dwóch różnych działań porządkuje Anna Kuć z redakcji portalu ngo.pl.

["Koronawirus i problemy z walnym zebraniem stowarzyszenia"]

Innym istotnym zagadnieniem jest wage zgromadzenie organizacji. Kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd sprawiają, że takie zebrania są niemożliwe do przeprowadzenia ze względu na obowiązujące sanitarne przepisy. Co można zarobić w sytuacji, kiedy walne już zostało zwołane, ale nie może się odbyć?

["Przesuwanie terminów. Co ze sprawozdaniami finansowymi?"]

Ograniczenia wynikające z działań zmierzających do zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa dają się we znaki nie tylko przedsiębiorcom, ale także NGO-som. Przewodniczący ds. Pożytku Publicznego zapowiedział wprowadzenie "Tarczy antykryzysowej dla III sektora".

[Tarcza antykryzysowa dla III sektora]

W razie pytań lub wątpliwości - do dyspozycji pozostaje Zespół Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu 89 522 28 21.

<- Wstecz do: Archiwum