Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Co jest wyjątkowego w pożyczkach krótkoterminowych?

Pożyczki krótkoterminowe na dobre zadomowiły się na naszym rynku. Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Mają mnóstwo klientów, którzy korzystają z nich regularnie. Pomimo wielu kontrowersyjnych wydarzeń z życia wziętych, wciąż są popularne. To prawda, że można popaść w duże długi przez tego rodzaju pożyczki. Jednak każdy ma swój rozum i wie co podpisuje. Sprawdzając dokładnie umowę i czytając wszystko starannie wiemy na jakie warunki się godzimy i ile jesteśmy zobowiązani oddać. Znajdziemy na rynku firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe, które naprawdę nie mają wysokich odsetek i cieszą się sporą popularnością. Warto z takich ofert korzystać gdy tylko zachodzi potrzeba.

Oczywiście nie poleca się zaciągania pożyczek, których nie potrzebujemy, a jedynie chcemy kupić coś zupełnie niepotrzebnego. Pamiętajmy, że dług trzeba oddać i musimy mieć za co. Tutaj od razu uwaga, aby nie zaciągać pożyczek w kwotach, których nie jesteśmy w stanie zwrócić. Nie dotyczy to tylko osób zaciągających pożyczek krótkoterminowych, ale tak naprawdę wszystkich pożyczek i kredytów. Musimy podchodzić do tego rozsądnie oraz przemyślanie.

Gdzie można otrzymać pożyczki krótkoterminowe?

Pożyczki krótkoterminowe zaciągnąć najprościej w sieci. Wystarczy, że uzupełnimy krótki formularz i wyślemy wniosek. W formularzu uzupełniamy swoje dane podstawowe, a więc imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, pesel, numer dowodu osobistego oraz sytuację dotyczącą zatrudnienia. Niektóre firmy chcą NIP pracodawcy oraz numer kontaktowy, a inne jedynie osiągane dochody miesięczne. W ten sposób uzupełniony wniosek wysyłamy jednym kliknięciem myszki. Po kilku minutach otrzymujemy decyzję. Jeśli decyzja jest pozytywna, to pieniądze możliwie jak najszybciej są wysyłane na podane konto bankowe. Wiele firm prosi także o weryfikację tożsamości. Co to oznacza? Musimy wykonać przelew ze swojego konta na kwotę 0,01 zł. Po poprawnej weryfikacji kwota ta zostaje nam zwrócona.

Dla osób, które nie korzystają z Internetu i nie są w tym biegłe funkcjonują także oddziały firm oferujących pożyczki krótkoterminowe. Proces wygląda tak samo, tylko odbywa się w oddziale firmy oraz przy pomocy konsultanta.

Ile można pożyczyć?

W firmach pozabankowych, które świadczą pożyczki krótkoterminowe najczęściej nie pożycza się zbyt dużych kwot. Jest to dosłownie kilkaset złotych maksymalnie do kilku tysięcy. Kwoty wyższych rzędów jednak są oferowane stałym klientom. Co za tym idzie jesteśmy w stanie spłacić taką pożyczkę po wymaganym okresie. Jeśli chodzi o wymagany okres, to jest to najczęściej trzydzieści dni. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że wiele firm organizuje promocję pierwszej pożyczki za darmo. Ranking darmowych pożyczek pomoże nam w wyborze takiej oferty*.

Gdy spóźnimy się z zapłatą grozi nam naliczenie odsetek karnych. Jeśli jednak podejdziemy do tego uczciwie, to za opłatą możemy wydłużyć sobie okres spłaty. W ten sposób zyskujemy na czasie. Pamiętajmy, że jest to usługa dodatkowo płatna. Czasami znajdujemy się w niekomfortowej sytuacji, która zmusza nas do tego kroku.

*źródło: https://topdarmowepozyczki.pl/